Bir işletme sahibi, Western Union’un Orta Afrika'daki ilişkilerinin bir sonucu olarak onu ömür boyu açık bir şekilde yasakladığını iddia eden bir YouTube videosu yayınladı. Bitcoin bu sorunu çözecektir.

Western Union Hayırseverin Para Göndermesini Engelledi - Çare Bitcoin

Bir işletme sahibi, Western Union’un Orta Afrika'daki ilişkilerinin bir sonucu olarak onu ömür boyu açık bir şekilde yasakladığını iddia eden bir YouTube videosu yayınladı. Bitcoin bu sorunu çözecektir.

Ben Taylor, Afrika'da bağış çalışması içeren bir fotoğraf işletmesinin kurulmasını tartışıyor. Üç yıldan uzun bir süre boyunca Western Union'ı Liberya'ya olaysız para göndermek için kullandığını ileri sürüyor. Bununla birlikte, kıtanın başka bir yerinde para havale etmeye çalıştıktan sonra, para transferi firması önce transferini engelledi ve sonra ömür boyu yasaklandığını bildirdi.

Taylor, para transferi işine dolandırıcı olmadığını kanıtlamak için büyük çaba harcadığını ve dolandırıcılarla çalışmadığını not ediyor. Bununla birlikte, hizmetlerini kullanmalarına neden izin verilmediğine dair hiçbir açıklama yapılmamıştır.

Bu videoyu yapmak istemedim, ancak işimizin neden engellendiğini ve neden onları artık kullanamayacağımı veya onlara yardım edemediğimi merak edecek insanlara bir açıklama yapmalıyım. Şimdi bitcoin ve mobil para gibi şeyleri araştırmaya devam edeceğim.

İki hafta önce yayınlanan başka bir videoda Taylor, gerekli bir ameliyat için para toplamak amacıyla bir kitap yayınlayan Afrikalı bir kadına para göndermeyi denmesinin çilenin başlangıcı olduğunu ifade ediyor. Bu videoda, transferin neden engellendiğine dair cevaplar almak için şaşkınlık girişimlerinin bir açıklamsını oynatıyor. Ayrıca MoneyGram ile eşit derecede sinir bozucu bir karşılaşmanın ana hatlarını çiziyor.

Yüksek ücretler ve karmaşık iş uygulamaları uzun zamandır para transfer hizmetlerinin ayırt edici özelliğidir. Azgelişmiş ulusların vatandaşları, finansal hizmetler için en sık bu şirketlere güvendikleri için, bu sorunlardan en fazla yük bindirmektedir. Bu nedenle Bitcoin gibi kripto para birimleri bu bölgelerde hızla büyüyor.

Blockchain mimarisi, Bitcoin'in hızlı bir şekilde ve Western Union gibi şirketlerin ihtiyaç duyduğu aracı süreçleri olmadan gönderilmesini sağlıyor. Bitcoin'in merkezi olmayan mimarisi, herkesin kullanımına açıktır ve işlemler engellenemez veya geri alınamaz. En önemlisi, Bitcoin, eski yöntemlerin maliyetinin küçük bir kısmı için gönderilebilir.

 Avantajları göz önüne alındığında, Bitcoin gibi blockchain varlıklarının toplu kullanıma ulaşması sadece bir zaman meselesidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ