Western Union, para transferi için Ripple teknolojisini onayladı

Western Union Finans Sorumlusu Raj Agrawal, 14 Şubat tarihinde Bloomberg ile yaptığı röportajda, finansal hizmetler sağlayıcısı Western Union (WU), Ripple (XRP) Blockchain tabanlı uzlaştırma sisteminin kullanımıyla ilgili işlemlerini test ettiğini açıkladı.

Küresel olarak bilinen para transfer şirketi Western Union, Ocak ayının başında başlayan bir aydan uzun süren söylentilere dayalı spekülasyonlar sonrasında Ripple'i test ettiğini doğruladı. Duyuru, Western Union'ın 2017 sonuçlarını rapor etmesiyle ortaya çıktı ve 1.4 milyar dolarlık bir gelir, bir önceki yıla göre yüzde 5 artış olduğunu söyledi.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Ripple'ın "Bitcoin'den bin kat daha hızlı ve bin kat daha ucuz" işlemler yapmasına izin verdiklerini söyleyerek Western Union ile işbirliği içinde olduklarını doğruladı.

Bloomberg'e göre, Western Union Genel Sekreteri Hikmet Ersek, testlerin Şubat 13 konferans görüşmesinde gerçekleştiğini doğruladı.

Ersek, "Özellikle yönetmelik bölümünde, işleme zinciri ve işletme sermayesinin optimizasyonu ile blokaj yetenekleri uyumluluğu bölümüne bakıyoruz" diyerek, "Ripple ile bazı testlerimiz var" sözleriyle Ripple ile çalışabileceklerinin altını çizdi.

Ripple (XRP), Blockchain tabanlı bir uzlaştırma protokolüdür ve fiyatı, coin  başına 3.00 doları aştığı Ocak 2018 başında Bitcoin'in piyasa değerinin neredeyse yarısına ulaşan bir şifreleme oranıdır. Bununla birlikte, Ocak ayının ortasında, XRP fiyatı, 1.00 $ 'ın altına geriledi.

Suudi Arabistan da “Ripple” dedi

14 Şubat Çarşamba, Cointelegraph, Suudi Arabistan Krallığı'ndaki (KSA) sınır ötesi ödemelere teknoloji sağlamak için Ripple ile Suudi Arabistan Parasal Otoritesi (SAMA) arasında imzalanan bir ortaklık hakkında bilgi verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ