Facebook'un sahip olduğu WhatsApp, Hindistan'daki beta testini yaptıktan iki yıl sonra nihayet Brezilya'daki ödeme özelliğini kullanıma sundu.

WhatsApp Ödemeleri Brezilya

Facebook'un sahip olduğu WhatsApp, Hindistan'daki beta testini yaptıktan iki yıl sonra nihayet Brezilya'daki ödeme özelliğini kullanıma sundu.

Bu özellik, WhatsApp'ın bireysel ve iş kullanıcılarının uygulamanın kendisinden para göndermesine ve almasına olanak tanıyor. WhatsApp, Hindistan'dan sonra ikinci büyük pazarı olan Brezilya'da 120 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

Ödeme özelliği Facebook Pay üzerinden etkinleştiriliyor ve işlemler Brezilya merkezli ödeme işlemcisi Cielo üzerinden işleniyor. Kullanıcılar, desteklenen bir banka kartı veya kredi kartı kullanarak ödeme başlatabilir. WhatsApp şu anda Banco do Brasil, Nubank ve Sicredi'den Visa ve Mastercard kartlarını desteklemektedir.

Bu özellik bireyler için ücretsizken, işletmeler ödemeleri almak için % 3.99'luk bir işlem ücreti ödemek zorunda kalacaklar. İşlemler altı haneli PIN veya parmak izi ile güvence altına alınmıştır.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, bu özelliğin para göndermeyi ve almayı “fotoğraf paylaşmak kadar kolay” hale getirdiğini ve hizmetin yakın gelecekte daha fazla ülkede uygulanacağını da sözlerine ekledi.

 WhatsApp ödemeleri Facebook Pay ile etkinleştirildiğinden, özelliğin ABD ve İngiltere de dahil olmak üzere Facebook Pay'ın şu anda canlı olduğu ülkelerde başlatılacağı anlaşılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ