Bu yazımızda sizlere WhiteCoin (XWC) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

WhiteCoin (XWC) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi XWC Coin

Bu yazımızda sizlere WhiteCoin (XWC) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

WhiteCoin (XWC) Nedir?

Whitecoin, işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştiren yenilikçi yazılıma odaklanan eski kripto para birimleri sınıflarından biridir. Kripto para, aşağıda tartışacağımız tüm işlemlerde anonimliğini koruduğu için kilometre kazanıyor.

Whitecoin, merkezi olmayan ve açık kaynak tabanlı bir blok zinciridir. Whitecoin kripto para birimi, XWC sembolü ile gösterilir. Toplam arzı 248 milyon XWC tokenidir.

XWC, 13 Nisan 2014'te ilk kripto para teklifi olmadan piyasaya sürüldü.

Ağı güvence altına almak için Proof-of-Stake algoritmasını kullanıyor ve XWC coinlerinin taşınabilirliğini sağlamak için Ubuntu ortamını özelleştiren WhiteOS adlı kendi işletim yazılımına sahip.

Whitecoin Geliştirme

Kriptopara, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra ortadan kaybolan bir geliştiriciyle zor bir başlangıç yaptı. Bu nedenle, Proof-of-Stake (PoS) aşamasına geçişi durdu ve XWC neredeyse kayboldu. Kripto para yavaş yavaş birkaç yatırımcıdan destek aldı. Geliştiriciler kripto parayı devraldı ve madenciliğe devam etti.

Topluluk odaklı geliştirme ekibi, kodunu sürekli olarak geliştiriyor. Tek bir varlık tarafından kontrol edilmez. Küresel olarak yatırımcılar ve geliştiriciler gönüllülük esasına göre çalışır.

Whitecoin geliştirme ekibi, oylama teknolojisini, oylamayı ve ana bitcointalk.org başlığını geliştirmek için çalıştığını iddia ediyor. Ayrıca daha fazla güvenlik için WhiteOS'u yükseltmeyi planlıyor.

Whitecoin Teknolojisi

WhiteOS, Ubuntu ortamını optimize eden ve sertleştiren güvenli ve taşınabilir bir işletim yazılımıdır. Bu yazılım PC veya dizüstü bilgisayarda kolayca kullanılabilir ve ayrıca bir USB'de saklanabilir. Kullanıcıların XWC tokenlarini gittikleri her yerde güvenle saklamalarına ve taşımalarına olanak tanır.

Varsayılan olarak yerel olarak çalışan bir TOR proxy, Whitecoin cüzdanlarını ve tarayıcılarını yeniden yönlendirir. Böylece, WhiteOS depolayan USB'nin fişi çekildiği anda, tüm işlem geçmişi ve faaliyetler ana bilgisayardan / dizüstü bilgisayardan silinir. Bu, tüm işlemler ve müşteriler için anonimlik ve gizlilik sağlar.

Whitecoin kullanıcıları cüzdanlarını WhiteNode kullanarak çalıştırabilirler. WhiteNote, minimum donanım gereksinimi gerektiren Raspberry Pi için son derece optimize edilmiş bir görüntüdür. Bu, tüketimi azaltır ve jetonları güvenli bir şekilde yatırmak için düşük maliyetli bir çözüm sunar.

Proof-of-Stake kullanımı, ağ katılımcılarının birbirlerini dijital olarak tanımlamadan mal veya hizmet alışverişinde bulundukları güvenilir bir değişim modeli yaratır. Ayrıca, XWC kripto para sahiplerinin kripto paralarını stake etmelerine ve yıllık% 5 faiz oranı kazanmalarına olanak tanır. Bu aynı zamanda ağı üçüncü şahısların kötü niyetli kişilere karşı korur.

Whitecoin, topluluk katılımına bağlıdır - hızlı olduğuna karar veren karmaşık bir organizasyon yapısı aracılığıyla çalışır. WhiteCoin Genel Kurulu olarak adlandırılan bu kuruluş, ağ operatörlerinin yeni yenilikler ve projeler önerdiği, çalışmaları hakkında ilerleme raporları sunduğu ve diğer gelişmeleri gözden geçirdiği periyodik incelemeler gerçekleştirir.

Birden çok alt komite - politika, pazarlama ve temel geliştirme gibi konularla ilgilenir, ilerlemeyi ve devam eden çalışmayı denetler.

Temel organizasyonun çalışmasını sağlayan minimum hiyerarşiye sahip oldukça demokratik, düz bir organizasyon yapısıdır.

Özellikleri

Anonimlik: Whitecoin blok zinciri aracılığıyla yönlendirilen işlemler, para göndermek ve almak için Whitecoin adreslerini kullanır ve herhangi bir kişisel tanımlayıcı bilgi kullanmaz.

Şeffaflık: Herkesin banka geçmişini paylaşan ancak kimliğini açıklamayan şeffaf bir defteri olduğu için tüm işlemler denetlenebilir.

Daha hızlı: Whitecoin, her dakika bir blok madenciliği yapıldığından, onay sürelerini hızlandıran WhiteCoin işlemleri için hızlı bir ağ sunar. Yeni Whitecoin kullanıcıları, "bootstrap.dat" kullanarak rastgele eşlerden blokları indirme ihtiyacını ortadan kaldırarak, senkronize edilmemiş ilk bloklarını yerel bir dosyadan hızlı bir şekilde içe aktarabilirler.

Taşınabilirlik ve Güvenlik: XWC coinlerine, eski PC'lerde ve dizüstü bilgisayarlarda bile kolayca erişilebilir ve madencilik yapılabilir, çünkü o bilgisayarın Windows ortamında çalışan kötü amaçlı yazılımlardan / tuş kaydedicilerden etkilenmeyen bir soğuk depolama sunan WhiteOS yazılımı kullanılır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ