Wikipedia kurucu ortağı Jimmy Wales, blockchain veya kripto para birimini ansiklopedi platformuna entegre etmenin “çılgınca” olacağını söyledi.

Wikipedia Kurucu Ortağı Jimmy Wales Kripto Entegrasyonu İçin Bu Kelimeyi Kullandı

Wikipedia kurucu ortağı Jimmy Wales, blockchain veya kripto para birimini ansiklopedi platformuna entegre etmenin “çılgınca” olacağını söyledi.

CoinGeek Konferansı'nda konuşan Wales, teknolojiyi Wikipedia'ya entegre etmeye ikna edecek kripto için henüz tek bir pratik kullanım örneği görmediğini iddia etti. Galler, dünyanın en büyük çevrimiçi ansiklopedisine bitcoin veya blockchain eklemenin vizyonuna zarar verebileceğini vurguladı.

“Bu gerçekten kötü bir fikir. Aslında işe yaramayan bir fikir. Kötü bir fikir olan bir şeyi alıp blok zincirine koyarsanız, bu mutlaka iyi bir fikir değildir.”

Galler, Craig Wright'ın karşısında yaptığı açıklamalarda, içerik katkıda bulunanları dijital paralarla ödüllendirmek için birkaç öneriyi reddettiğini açıkladı. Kurucu ortak, Wikipedia'nın şirketler tarafından manipüle edilebilecek teşvik edilmiş bir yapının aksine, gönüllüleri ve meraklılarından içeriği iyileştirmek için faydalandığını savundu.

Bu tür davranışları etkili bir şekilde doğruladığınız bir mekanizma oluşturmak ... Vikipedi'nin kalitesine hiç yardımcı olmaz.

 Kripto para biriminin platforma “ciddi şekilde zarar verebileceğini” söyleyerek, Onlara söylemek gerekirse, Wikipedia'yı düzenlemek için para ödemek veya risk almak zorunda kalacaksınız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ