Bitcoin (BTC) 8.000 doların altına düşerken, Adaptive Capital dijital varlık stratejisti Willy Woo, önde gelen kripto para birimi için önceki boğa çalıştırma tahminini yeniden düzenliyor.

Willy Woo Bitcoin

Bitcoin (BTC) 8.000 doların altına düşerken, Adaptive Capital dijital varlık stratejisti Willy Woo, önde gelen kripto para birimi için önceki boğa çalıştırma tahminini yeniden düzenliyor.

Geçen ay, kripto analisti ve etkileyicisi, zincir üzerindeki temel özelliklerin Bitcoin'in 10.000 doların üzerine çıkmasını ne kadar güçlü kıldığını ortaya koyduğunu söyledi.

Bitcoin'in fiyatı o zamandan beri yüksek seviyelere ulaştıktan sonra düştü. Woo, Bitcoin'in uzun vadeli beklentilerinin sağlam olduğuna inandığını söylese de, gösterge şimdi yakın vadede daha endişe verici bir durum öneriyor. Willy Woo konuyla ilgili şöyle diyor:

Kısa vadeli çok garip, normalde yumuşak salınımlar, artık söz konusu değil. Vurulmuş bir şey gibi (# COVID19?), Patlıyor. Bir tabana koymadan önce bunun geri dönmesini bekliyorum. Belki yakında."

Woo, Bitcoin’in düşüşünün siyah bir kuğu olayından kaynaklandığını söylüyor - ekonomide yıkıcı bir hasara neden olan son derece nadir ve öngörülemeyen bir durumun adı bu. Tahmin edilemez oldukları için siyah kuğu olayları finansal tahminlerde dikkate alınmaz.

“Bu görüşmede tamamen yanılmıştım…“ bu bir zirvede olma şansı yok ”10.000’ninn hemen altında. Şu anda pazar, kripto ve geleneksel piyasalar, siyah bir kuğu geçiriyor. ”

Siyah kuğu metaforu, 2019'un Aralık ayında ilk kez bildirildiğinden beri dünya çapında 118.000'den fazla enfekte olan koronavirüsü tanımlamak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Virüsün yayılması, Bitcoin'i ve kripto pazarını genel olarak korumayan küresel bir pazar krizini tetikledi. Coin360'a göre, yayın sırasında BTC % 1 düşüşle 7.838 $’dan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ