Bu yazımızda sizlere Wing Finance (WING) Nedir? Sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Wing Finance (WING) Nedir? Detaylarıyla Kripto Para Birimi WING Token

Bu yazımızda sizlere Wing Finance (WING) Nedir? Sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Wing Finance (WING) Nedir?

Wing'in, kripto varlık kredilendirmesine ve DeFi ürünleri arasındaki zincirler arası etkileşimlere adanmış, kredi bazlı, zincirler arası bir DeFi kredilendirme platformu olduğu açıklanıyor. Projenin merkezi olmayan yönetişim modeli ve risk kontrol mekanizması, borçlular, alacaklılar ve garantörler arasında karşılıklı yarar sağlayan bir ilişkiyi teşvik etmek için tanımlanmıştır.

Wing, aynı zamanda, krediye dayalı merkezi olmayan kredilendirmenin bir vitrin örneği olarak bir kredi değerlendirme modülü geliştirmiştir. Birkaç proje özeti var:

Flash Pool: Wing'in ilk ürünü olan Flash Pool, varlıkların kredilendirilmesini desteklediğini iddia ediyor ve varlık risklerini azaltmak için Insurance Pool'u başlattı. Kullanıcıların Wing'de Flash Pool'dan ödünç vererek, ödünç vererek ve yatırarak ödül kazanabilecekleri iddia ediliyor. Şu anda ONT, ETH, wBTC, USDT ve DAI gibi varlıkları desteklemektedir.

Kredi Borç Verme: Wing'in, OScore'a sahip kullanıcıların ödünç alınan varlıkların değerinin % 80'i veya daha yüksek bir değeri olan varlıkları yatırabileceği kredi tabanlı bir kredi ürünü olan IF Pool'u piyasaya süreceği iddia ediliyor.

Topluluk Teklifleri: Ayrıca Wing DAO'nun topluluk üyelerinin DeFi hizmetleri için teklif sunmaya teşvik edildiği bir yer olduğu iddia edilmektedir. Topluluk, ürün lansmanları konusunda bağımsız olarak kararlar alabilecektir. Model ayrıca, faiz oranı ayarlaması, ürünlerin feshi ve iptali gibi ürün uygulama kurallarında özerkliğe izin verir.

WING Tokenı

WING token sahipleri, Wing DAO topluluğunun yönetimine katılabilir. Bu, yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi için oylamayı, WING tokenının ürün uygulama kurallarını, Wing DAO topluluk fonunun tahsisini ve muhtemelen topluluk için diğer yeni yönetişim önerilerini içerir.

Wing platformundaki DeFi ürünlerinin işlem hacmine bağlı olarak her bir ürüne WING tokenlerinin günlük sürekli sürümü atanır. Her ürün, WING tokenlerini, mevcut tahsis kurallarına göre mevduat sağlayan borçluya, alacaklıya ve garantörlere tahsis edecektir.

WING Nasıl ve Nereden Alınır?

WING, diğer ana kripto para birimlerinin aksine bir dizi kripto borsasında listelenmiştir, doğrudan fiat parayla satın alınamaz. Ancak yine de herhangi bir büyük borsadan Bitcoin, ETH, USDT satın alarak bu kripto parayı kolayca satın alabilir ve ardından bu kripto parayı takas etmeyi teklif eden borsaya aktarabilirsiniz,.

Önce büyük kripto para birimlerinden birini satın almanız gerekecek, genellikle Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) ile alım yapabilirsiniz.

Token Binance’te listelenen koinlerden.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ