Winklevoss ikizleri Bitcoin

Winklevoss ikizleri, Bitcoin piyasasını takip eden arkadaşlar bu ikizleri biryerden hatırlayacaktır. Cameron ve Tyler, önde gelen kripto para Bitcoin'nin %1 ine sahipler. Hisselerinin halihazırda 1 milyar doları bulmaası nedeniyle Ekim 2017'den bu yana Bitcoin yatırımları açısından "Bitcoin'in en zenginleri" ünvanını alabilirler.

İkizler Mark Zuckerberg'le olan yasal tartışmalarında, Facebook sosyal ağının orijinal konseptinin çalınması iddiasıyla rezil olmuştu. Sözde Facebook kendileri tarafından tasarlanmış ve Mark ile yaptıkları bir sohbette ona bahsetmişlerdi ve Mark fikirlerini çalıp hayata geçirmişti.

Bir yayın probramında, serbest gazeteci Sid Kalla, önde gelen kripto para piyasa değerinin 100 milyar dolara ulaştığından(Hatta 110 milyar dolar), Winklevoss ikizlerinin zaten Bitcoin milyarderi olduğunu iddia etti. Attığı tweet şu şekilde.

 Bitcoin borsa hacmi değeri 100 milyar dolara ulaştığından, unutmayın ki Winklevoss ikizlerinin resmi olarak Bitcoin milyarderleri. (% 1 BTC)

Winklevoss ikizleri, Bitcoinle tanıştıkları yılı 2012'de olarak belirtti. 2013'te, Bitcoin'in 1% lik toplam arzını (120.000 BTC) o zaman satın aldıklarını açıkladılar. İkizler 2013 yılının sonlarından bugüne kadar, hiçbir Bitcoin ni satmadıklarını ve dünyadaki farklı kasalara  (USB) sürücülerle cüzdanları bulundurdukları bir röportajda belirttiler.

Reddit AMA'daki duyurularında, ikizler Bitcoin'in zerafeti ve çok büyük potansiyeli nedeniyle 2012'de ilk kez duydukları anda etkilendiklerini iddia etti.

İkizler "Gemini" Bitcoin borsasını 2015 yılında başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ