SEC'in onayı, fon yöneticisinin Eylül ayında ilk dijital finans ürünü olan WisdomTree Kısa Vadeli Hazine Dijital Fonu'nu (WTSYX) piyasaya sürmesinden birkaç ay sonra geldi.

WisdomTree

SEC'in onayı, fon yöneticisinin Eylül ayında ilk dijital finans ürünü olan WisdomTree Kısa Vadeli Hazine Dijital Fonu'nu (WTSYX) piyasaya sürmesinden birkaç ay sonra geldi.
Grayscale Investments gibi, WisdomTree de geçen yıldan beri SEC'in borsa yatırım fonu (ETF) teklifini onaylaması için baskı yapıyor, ancak mali düzenleyici henüz bunu onaylamadı.

WisdomTree, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) onay işareti alan en son kripto fon yöneticisidir. Raporlara göre düzenleyici kurum, WisdomTree'nin Amerika Birleşik Devletleri pazarı için dokuz blockchain tabanlı yatırım fonunu onayladı. Fon yöneticisinin resmi duyurusuna göre, en son dijital finansal ürün, her biri geleneksel varlık yatırımlarıyla bağlantılı olan ancak kripto varlıklarını takip etmeyecek farklı riskleri yansıtacak.

Ancak WisdomTree, ikincil hisse sahipliğini yansıtmak için Stellar veya Ethereum protokolünü kullanmayı amaçlamaktadır. Ancak resmi mülkiyet hesapları, dijital fonun transfer kuruluşları tarafından yönetilecek. Ayrıca varlık yönetimi platformu, farklı varlıklara ve yatırım ürünlerine maruz kalarak dijital ekosisteme hisse senetleri ve emtiaların yanı sıra sabit gelir getirmek istiyor.

Daha İyi Bir Fon Yönetimi Deneyimi Yaratmak

WisdomTree'nin dijital varlıklar başkanı Will Peck, yeni teklifin, fon yöneticisinin geleneksel varlıkları kripto varlık ekosistemine dahil ederek kullanıcılarına sağlayacağı deneyim türünü göstereceğini belirtti. Peck, şunları kaydetti:

WisdomTree, blockchain tabanlı finansın, şirketin gelecekte elde etmeyi amaçladığı likiditeyi, standartları ve şeffaflığı artırarak yatırımcıların deneyimlerini daha da iyileştireceğine inanıyor. Dokuz dijital fon, WisdomTree'nin geleneksel finans (TradFi) ile dijital finans arasındaki uçurumu kapatmasına yardımcı olacak itici gücü belirleyecek.”

Bu arada, SEC'in onayı, fon yöneticisinin ilk dijital finans ürünü olan WisdomTree Kısa Vadeli Hazine Dijital Fonu'nu (WTSYX) piyasaya sürmesinden birkaç ay sonra gelir. WisdomTree, WTSYX'i Eylül ayında piyasaya sürdü. Şirket ayrıca SEC onayının ardından kısa vadeli Hazine dijital fonunu da açıkladı.

En son gelişme hakkında yorum yapan WisdomTree'nin COO'su Jarrett Lillian, kripto para biriminin popülaritesine rağmen gerçek fırsatın blockchain tabanlı finansal modelde yattığını belirtti.

WisdomTree Eyes ETF Onayı

Grayscale Investments'a benzer bir hareketle WisdomTree, SEC'in kurumsal yatırımcılara Bitcoin'e maruz kalma sunmak için borsa yatırım fonu (ETF) teklifini onaylaması için baskı yapıyor. Her iki firma da geçen yılın başından beri düzenleyiciden izin almak için başvurdu.

Beklendiği gibi SEC, tıpkı diğerleri gibi firmanın başvurularını defalarca reddetti. Düzenleyici, Bitcoin spot ETF piyasasında dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu ile ilgili endişeleri dile getirdi. Diğer birçok platform ETF hizmetleri için başvuruda bulundu, ancak SEC henüz herhangi bir izin vermedi.

Bir Bitcoin spot ETF'si için yaygara, 2021'in başından beri ürünün kripto ticaret platformları yerine ana akım borsalarda satın alınabileceğini, satılabileceğini ve alınıp satılabileceğini belirtmesiyle artıyor. Ek olarak, ETF'ler, ana akım yatırımcıların tanıdık düzenlenmiş platformlar aracılığıyla Bitcoin'e maruz kalmasını sağlamanın güvenilir yollarıdır.

Olumlu gelişmeye rağmen, hem XLM hem de ETH'nin fiyatı henüz tepki vermedi. Yazım sırasında, XLM 0,07658 $'dan işlem görüyor ve %0,28 arttı. Aynı şekilde ETH, mevcut CoinMarketCap verilerinin de gösterdiği gibi %0,23 artışla 1.185 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ