AdaSwap, diğer VC firmalarının katılımıyla iAngels liderliğindeki bir finansman turunda 2,6 milyon dolar topladı.

 AdaSwap, diğer VC firmalarının katılımıyla iAngels liderliğindeki bir finansman turunda 2,6 milyon dolar topladı. İnşaatçı, Cardano tabanlı bir NFT pazarı da dahil olmak üzere bina planlarını destekleyecektir.

Cardano, AdaSwap üzerine kurulu Otomatik Piyasa Yapıcı platformu, iAngels liderliğindeki bir finansman turunda 2,6 milyon dolar kazandı. AdaSwap, finansmanı duyururken, önde gelen risk sermayesi firmalarının ve bazı melek yatırımcıların tura katkıda bulunduğunu açıkladı. Katılımcılar arasında Banter Capital, Shima Capital, Pluto Digital, GBV Capital, Efficient Frontier yer alıyor. Stardust, Coti ve Finova. Ek olarak, İsrailli aktris Gal Gadot ve yapımcı Jaron Varsano gibi melek yatırımcılar.

 Cardano DeFi ekosistem oluşturucu, Cardano blok zincirinde en iyi merkezi olmayan değişimi DEX oluşturmayı amaçlıyor. Cardano, DeFi alanında hala yaklaşan bir ekosistem olsa da, yerel tokeni ADA, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden biridir. AdaSwap DEX, türünün ilk örneği özel, takas edilemez token pazarı gibi diğer protokollerini tamamlayacak. NFT pazarı, önemli sanatçılara hizmet verecek ve küratörlüğünde koleksiyonlara ev sahipliği yapacak şekilde ayarlanmıştır.

Finansmana katkıda bulunanlardan biri olan iAngels şu yorumu yaptı:

Adaswap'a yatırım yaptık çünkü takıma, misyonuna ve teknik yol haritasına inanıyoruz. Finansın geleceği dijital ve Adaswap gibi projeler kitleler için finansal özgürlük ve demokratikleşmeyi kolaylaştıracak. Bu yolculuğa katılmaktan heyecan duyuyoruz ve Adaswap ekibiyle inovasyonun geleceğini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ek olarak GBV Capital, AdaSwap'ın ilk destekçilerinden biri olmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Risk sermayesi şirketi, Cardano'ya özgü bir DEX inşa etme inancını da kaydetti. Gal Gadot ve Jaron Varsano ortak bir açıklamada, “Bu, kripto alanında bizim için heyecan verici bir yatırım fırsatı” dedi.

AdaSwap, Cardano Tabanlı NFT Pazar Yeri Oluşturacak

AdaSwap, yerel bir oyunlaştırılmış Cardano DEX oluşturmak da dahil olmak üzere birçok ağız sulandıran plana sahiptir. Oyunlaştırılmış merkezi olmayan değişim ile kullanıcılar Cardano tabanlı tokenleri kolayca değiştirebilecekler. Ayrıca, üretici Cardano'ya dayalı bir NFT pazarı geliştirmeyi planlıyor. Planlar ayrıca, stake etme ve sabit, uzun vadeli ve yüksek getirili likidite havuzlarını içeren merkezi olmayan finans yeteneklerini de içeriyor. DEX kullanıcıları, NFT'leri alıp satmanın yanı sıra tokenlerini stake etme erişimine de sahip olacaklar. Kullanıcılar ayrıca uygulamalar aracılığıyla Cardano'ya özgü tokenlerinden faiz kazanacaklar.

AdaSwap'ın tüm hedefleri, yerel kripto varlığı $ASW'ye dayanıyor. AdaSwap, diğer Cardano tabanlı tokenlerle değiştirilebilen Cardano'ya özgü bir token olduğundan, kartı Cardano ekosistemindeki çeşitli işlevlere güç sağlamak için kullanacaktır. $ASW sahipleri, AdaSwap DEX'te tokenleriyle ücretsiz olarak işlem yapabilecekler.

AdaSwap'ın kurucu ortağı Itay Levy, gelişmelerden heyecan duyuyor ve şunları belirtti:

Bu, dünyamız üzerinde büyük etkisi olacak yeni bir finansal ekosistem oluşturmaya yönelik ilk ve en büyük başarılarımızdan biridir. AdaSwap ekibi, hem teknik hem de ticari geçmişe sahip en iyi yatırımcılar tarafından desteklenen projemizle ilerlemekten gerçekten heyecan duyuyor. Bu noktaya kadar bizi destekleyen tüm ortaklarımıza ve danışmanlarımıza teşekkür ediyor, neler yaptığımızı dünyaya göstermek için sabırsızlanıyoruz, dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ