Tether'in web sitesinde görüldüğü gibi, 67.74 milyar dolar değerinde varlık ve 67.54 milyar dolar değerinde borç var.

WSJ, "Varlıklardaki %0,3

Tether'in web sitesinde görüldüğü gibi, 67.74 milyar dolar değerinde varlık ve 67.54 milyar dolar değerinde borç var. Tether, ilk çeyrek raporunda 5,6 milyar dolar değerinde başka yatırımları olduğunu belirtti.

WSJ gazetecileri Jean Eaglesham ve Vicky Ge Huang, bir Wall Street dergisi makalesinde Tether hakkında ilginç bir iddiada bulundular. Onlara göre, Tether'in bilançosu, yüzde 0,3'lük bir düşüşün bile onu teknik olarak iflas ettirebileceği çok kritik bir anda. Makale, Tether'in yükümlülüğü varlıklarından daha ağır basarsa piyasanın başının belaya girebileceğini açıkladı.

Varlıklardaki yüzde 0,3'lük bir düşüş, Tether'i teknik olarak iflas ettirebilir .Şüphecilerin uyardığı bir gelişme, yatırımcı güvenini azaltabilir ve itfalarda bir artışa neden olabilir.

Tether'in web sitesinde görüldüğü gibi, 67.74 milyar dolar değerinde varlık ve 67.54 milyar dolar değerinde borç var. Ne olursa olsun, Tether baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, alarm için bir neden olmadığına inanıyor.

 Kripto sistemindeki sistemik risk olduğumuzu düşünmüyorum. Ona göre, şirketin sermayesinin önümüzdeki birkaç ay içinde önemli bir büyüme görmesi bekleniyor. Ardoino, kripto çöküşü sırasında sadece 24 saat içinde 7 milyar doları kullanma yeteneklerine değinerek, müşteri fonlarını kullanmakta sorun yaşamadıklarını belirtti.

Tether, internet sitesinde rezervlerinin yüzde 79,62'sinin nakit, diğer kısa vadeli ve ticari senetler ile nakit benzerleri tarafından desteklendiğini belirtiyor. Yüzde 8,36'sı “belirtilmemiş dijital tokenler” dahil olmak üzere diğer yatırımlarla destekleniyor, yüzde 6,7'si teminatlı kredilerde ve yüzde 5,25'i şirket tahvilleri, fonlar ve değerli metallerde.

Aylık Raporlara Geçmek İçin Tether

Tether, ilk çeyrek raporunda 5,6 milyar dolar değerinde başka yatırımları olduğunu belirtti. Buna karşılık, Fitch Ratings analisti Monsur Hussain, bu varlıkların varlığının, özellikle dijital belirteçlerin türünü açıklamadığı için büyük bir endişe kaynağı olduğuna inanıyor.

Bu, dijital tokenlerde oldukça büyük bir meblağ ve hepimiz piyasanın düşüşünü izliyoruz. Ama belki muhafazakar davrandılar ve çoğunlukla USDC, PAX veya Binance gibi rakiplerin stabilcoinlerine yatırım yaptılar. Bu nedenle dijital jeton kovasının değerinde önemli bir düşüş görmeyebilirsiniz.

Geçmişte düzenleyiciler, desteğinin yanlış beyan edildiği iddiasıyla Tether'e bir saldırı başlattı. Soruşturmanın ardından yetkililer, New York Başsavcılığı ile 18,5 milyon dolarlık bir anlaşmanın parçası olarak üç aylık raporlar yayınlamalarını istedi. Raporlarının, nakit ve nakit dışı rezervlerinin belirli bir bileşimini içermesi bekleniyor.

Şirketin daha fazla şeffaflık sağlama çabasının bir parçası olarak Ardonio, aylık raporlara geçeceklerini açıkladı. Tether kısa süre önce, şeffaflık hedeflerini raporlamak amacıyla bağımsız tasdikler yürütmek üzere büyük bir muhasebe firması BDO Italia'yı bünyesine kattı. Şu an itibariyle, maddeye göre işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi sağlamak için maliyesinde tam ölçekli bir denetim yapılmamıştır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ