Bitcoin son zamanlarda bir roller coaster gezisine gidiyor. 3,700 $ 'dan 7,200 $' ın üzerine çıkarak birkaç gün içinde, yüksek ayı piyasasının ortasında, traderları şaşkına çevirdi.

Wyckoff Yöntemine Göre Bitcoin

Bitcoin son zamanlarda bir roller coaster gezisine gidiyor. 3,700 $ 'dan 7,200 $' ın üzerine çıkarak birkaç gün içinde, yüksek ayı  piyasasının ortasında, traderları şaşkına çevirdi.

Eşi görülmemiş bir rallide Bitcoin son zamanlarda 7.000 dolar seviyesini geçti. Bu rallinin yatırımcılar tarafından büyük bir satış döneminin ortasında olduğu gerçeğini akılda tutmak çok önemlidir. COVID-19 salgını, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerini sarstı. Finansal Piyasalar geçtiğimiz günlerde en kötü düşüşlerine tanık oldu.

Bitcoin 13 Mart'ta 3.800 doların altına düştü.

O zamandan beri, bir konsolidasyon aşamasındaydı.

Bitcoin, 2 Nisan'da tekrar 7.200 doların üzerine çıktı.

BTC'nin Organik Olmayan Yükselişi

Bu makalenin 6 Nisan'da yazıldığı sırada, BTCUSD 7,005,10 $ 'dan işlem görüyor. Şimdi, bu fiyat artışının neden organik olmadığını açıklayayım.

Yatırımcılar bu çalkantılı dönemlerde riskli yatırımlardan ve varlıklardan kaçıyor. Daha güvenli varlık olan altın ve devlet tahvili önem kazanmakta. Bu, Bitcoin için talepte bir artış olmadığını göstermektedir.

Richard D. Wyckoff, ismi Dow, Elliott ve diğerleri gibi diğer Teknik analistlerle aynı nefeste alınan uzman bir Teknik analist. Wyckoff’un Biriktirme Şeması  1: Olaylar ve Aşamalara göre, uzun bir dev satıştan sonra satışların azalması üzerine otomatik bir ralli gerçekleşir. Bu noktada, küçük bir alım dalgası bile fiyatları önemli ölçüde yükseltir.

Şimdi, BTCUSD'nin günlük çizelgesi yukarı çekilirse bu nokta kolayca kanıtlanabilir. Ön destek, Satış zirvesi, Otomatik ralli ve İkincil test gibi Wyckoff tarafından belirtildiği gibi farklı bölgeler gözlemlenebilir.

Fiyatın önemli ölçüde arttığı da görülebilir. Ancak, işlem hacmi oldukça düşüktür. Bu piyasa manipülatörlerinin varlığını göstermektedir. Bu manipülatörler, fiyatlarda benzeri görülmemiş bir dalgalanma veya düşüşten yararlanıyor.

Teknikler hala BTC için düşüş görünümüne işaret ediyor

 Günlük listelerin daha yakından incelenmesi, Bitcoin fiyatlarında önemli bir düşüş olabileceğini düşündürmektedir. Bu olursa, BTC 3.500 $ seviyesine düşebilir. Bu nedenle, Bitcoin meraklıları şu anda boğa tuzağına avlanmak konusunda dikkatli olmalı, çünkü satın almak için iyi fırsatlar zaman içinde gelecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ