Bu hafta görev komitesinden sonra Wyoming’in eyalet yasama organı içindeki blockchain ekibi bugün ilk toplantılarını yaptı.

Wyoming’in Kongre Blockchain Komitesi İlk Toplantısını Yaptı

Bu hafta görev komitesinden sonra Wyoming’in eyalet yasama organı içindeki blockchain ekibi bugün ilk toplantılarını yaptı.

22 Mayıs'ta Wyoming’in Blockchain, Finansal Teknoloji ve Dijital İnovasyon teknolojisi Seçim Komitesi, ilk kez de olsa tam olarak toplandı.

Başlangıçta 17 Mayıs'ta ilan edilen yeni seçim komitesi, önceki Blockchain Görev Gücü'nden evrildi.

Komite seçmek için görev gücü: Ne değişti?

Bugünkü toplantıda, Başkan Chris Rothfuss komitenin yeni yetkileri hakkında şunları söyledi:

“Bu, kendi mevzuatını destekleyebilen bir seçim komitesidir. Geçmişte, bu mümkün olmayan bir görev gücüydü. ”

Ancak, bir görev gücü gibi, bir seçim komitesinin sınırlı bir zaman aralığı vardır.

Komite önünde Zoom aracılığıyla konuşan Wyoming’in Bankacılık ve Dışişleri Bakanlığı bölümünün yanı sıra yakın zamanda Kraken'in baş hukuk müdürü olan Marco Santori gibi endüstri oyuncuları vardı.

Toplantı genel olarak dijital mülkiyet haklarına odaklandı, ancak komite üyeleri özellikle COVID-19 salgını arasında daha geniş hedefler gördü. Temsilci Jared Olsen, “Hükümetlerimizle daha kolay etkileşim kurmamıza ve arayüz kurmamıza izin vermek için acil durum talimatlarımız ortaya çıktığında yapabileceğimiz her şey” konusuna ilgi gösterdi.

Wyoming’in kripto düzenlemesinde rolü

Wyoming, 50 eyaletin en az nüfusa sahip olmasına rağmen, kripto para düzenlemesinde büyük bir rol oynamaktadır. Bankacılık Bölümü Komiseri Albert Forkner, Wyoming’in ABD’deki rolü hakkında şunları söyledi:

“Wyoming zaman zaman bir köprü eyalettir ve bunu birçok kez tercih ederim, çünkü bizi federal bürokrasinin radarından kurtarıyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ