BTC duyarlılığı önemli bir piyasa göstergesi. Xi Jingping’in blockchain konusundaki olumlu yorumlarının ardından, haberlerin fiyat artışını hızlandıracağına dair bir açıklama ortaya çıktı.

BTC duyarlılığı önemli bir piyasa göstergesi. Xi Jingping’in blockchain konusundaki olumlu yorumlarının ardından, haberlerin fiyat artışını hızlandıracağına dair bir açıklama ortaya çıktı. Bitcoin, altın ve Çin arasındaki arama trendlerine bir bakış daha ek bilgi veriyor.

Bitcoin Daily Outlook'un Ekim sayısında Delphi analistleri BTC'deki yaz fiyatlarındaki çöküşü madeni paraya olan duyarlılığı analiz ederek açıklamaya çalıştılar. Rallinin “dijital altın” düşünme çizgisinin yeniden dirilişi ile korele olduğunu vurguladılar. Bu anahtar kelime kombinasyonundaki büyümeye, Mayıs ayından itibaren Grayscale’in “Drop Gold” kampanyası da eşlik etti.

Delphi, bu eğilimi, Haziran ayına kadar sürecek güzel bir rallinin ardından kamu yararı kaybı ve ardından fiyat çöküşünü gösteren Google “Bitcoin + gold” aramalarını kullanarak izliyor.

Daha fazla ele alındığında, fikir BTC için fiyat hareketini açıklamanın ve hatta tahmin etmenin mümkün olacağı bir trendde perakende satış ilgisini izleyerek öneride bulunuyor.

Makro Eğilimdeki Değişim

En son bu tür makro eğilim, Çin’in blockchain konusundaki duruşundaki değişimde yaşandı. Çin’in Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in blockchain konusunda olumlu bir açıklama yapması üzerine, pazar coşkulu göründü ama anlatı tuttu mu?

Google’ın trendlerine baktığımızda, “Bitcoin + Çin” için yapılan aramalarda ani artış eğilimi, 9 Ekim’den önce duyuruluyor. Bu, Binance’ın yuan’ı kabul eden P2P Ticaret platformunu duyurmasıyla aynı zamana denk geliyor. Kısa süre sonra Çin konusuna olan ilgi azalmaya başladı. Sadece bu da değil, Çin’in Cumhurbaşkanının kullandığı ifadeler bile arama hacmini fazla artırmadı.

Bu durum, topluluğun Çin anlatılarına katılmadığını gösteriyor. Kripto dünyasında yer alanların duyuruyu artırmasına rağmen, yeni para girişinin ikna edilmemiş olduğu anlamına geliyor. Çin'in Bitcoin’in fiyatında sürekli bir artış için pazarın ihtiyaç duyduğu katalizör olamayacağı bu anlatıdan ortaya çıkıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ