Bu yazımızda sizlere XinFin Network (XDC) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve XDC Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

XinFin Network (XDC) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla XDC Token

Bu yazımızda sizlere XinFin Network (XDC) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve XDC Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

XinFin Network (XDC) Nedir?

eXchange inFinite (XinFin) tarafından oluşturulan XDC Network, hibrit geçiş köprüleri, anında blok kesinliği ve ISO 20022 finansal mesajlaşma standartlarıyla birlikte çalışabilirliği sağlayan ve XinFin'in Hibrit Mimarisini geliştirici dostu yapan, yetkilendirilmiş bir hisse mutabakat ağının (XDPoS) kanıtıdır. XinFin Digital Contract (XDC), XDC hibrit blok zinciri ağına güç sağlayan dijital varlıktır. XDC tokeni, XDC Network üzerine kurulu merkezi olmayan uygulamalar (dApp'ler) için bir çözüm mekanizması görevi görür.

XinFin, uluslararası ticaret ve finansa odaklanan bir Hibrit Blockchain Ağ Platformudur. Yüksek düzeyde ölçeklenebilir, güvenli, izin verilen ve ticari düzeyde bir Blockchain mimarisi geliştirdi. XinFin blok zinciri, küresel ticaret ve finansmandaki verimsizlikleri ortadan kaldırmak ve kurumların gerçek zamanlı anlaşma sağlamanın yanı sıra sınır ötesi akıllı sözleşmeleri etkinleştirmelerini sağlamak için türünün ilk Hibrit Blok Zinciri mimarisi üzerine inşa edilmiş XDC01 protokolü tarafından desteklenmektedir. XDC protokolü, tradefinex.org platformunda Bitcoin BTC, Bitcoin cash BCH, Litecoin LTC ve Ripple XRP gibi mevcut kripto para birimleri için koruma havuzunu kullanarak akıllı sözleşme katmanını, KYC/AML katmanını ve fiyat istikrarını desteklemek üzere tasarlanmıştır. XDC protokolü ayrıca FIAT ödeme yöntemlerini de destekler ve yakında ulusal olarak ihraç edilen kripto para birimlerini destekleyecektir.

TradeFinex Zaten Başlatıldı

XinFin'in birincil amacı, Hükümetler, şirketler, alıcılar ve tedarikçiler arasında eşler arası finansman sağlayarak sermayeyi verimli kullanmak ve projeleri uygulamak için küresel altyapı açığını en aza indirmektir. TradeFinex platformu, alıcıların küresel olarak rekabetçi oranlarda sermayeyi güvence altına almasına yardımcı olacak, tedarikçilere küresel ihaleler ve müşteri tabanı hakkında görünürlük sağlayacak ve varlıklarının dijitalleştirilmesini ve IoT entegrasyonunu kullanarak finansörlere yatırımlarında gerçek zamanlı görünürlük sağlayacaktır. TradeFinex platformunu kullanarak hükümetler, hazineye yük olmadan vatandaşların ekonomik refahı için kritik kamu altyapı projelerini üstlenebilir. XinFin, Hindistan'da düzenlenen P2P Dijital Varlık Sistemi Zirvesinde 2. Küresel Zirvede TradeFinex platformunun Beta sürümünü kullanıma sundu. Bu derneğin bir parçası olarak XinFin, ticaret ve finanstaki verimsizlikleri en aza indirmek için TradeFinex platformunu Assocham'ın 300'den fazla ticaret birliği ve 450.000 üye ağına genişletecek. Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisiyle başladı. XinFin, müşteri tabanını Singapur, Hindistan, ABD, Avrupa'da genişletti ve şu anda havacılık, seyahat, bankacılık, tedarik zinciri yönetimi ve diğerleri arasında 10'dan fazla pilot proje üzerinde çalışıyor. TradeFinex, küresel ticaretteki en büyük kuruluşlardan ikisi olan Dünya Ticaret Örgütü ve Uluslararası Ticaret Odası tarafından Cenevre'de yayınlanan Ticarette Blockchain tanıtım belgesinin bir parçasıdır.

XDCE nedir?

XinFin, 15 Milyar XDC tokenini (37.5 Milyar Max XDC jeton arzından) XinFin ERC20 anlamına gelen XDCE kodu altında değiştirilebilir bir tokene taşıdı. Bu 15 Milyar XDCE token arzı, dolaşımda olan tüm mevcut 15 Milyar XDC token için 1:1 takasa izin verecektir. Mevcut tüm XDC token sahipleri, herhangi bir zamanda XDC ve XDCE arasında 1:1 takas yapma seçeneğine sahip olacak. Bu takasın bir parçası olarak, kullanıcının XDC tokenlerini teslim etmesi gerekecek ve takas yerine alınan XDCE tokenleri kullanıcı tarafından Ethereum Cüzdanına aktarılacaktır. Tam tersine, bir kullanıcı, aynı 1:1 takası kullanarak, listelenen diğer borsalardan satın alınan XDCE tokenlerini XDC tokenleriyle takas edebilir.

Peki, XDC ve XDCE arasındaki fark nedir?

XDC'nin, XDC01 adlı kendi token standardı vardır. XDC, endüstriyel ve devlet projelerini desteklemek için ağırlıklı olarak Finansörler, Tedarikçiler vb. tarafından benimsenecek olan Tradefinex platformunda büyük kullanım için temel tokendir.  XDCE, XDC için likidite kapısı olacak, bu onun ana kullanımı. Kaçınılmaz olarak birçok borsada spekülasyon ve ticaret likidite faktörü olduğundan, XDCE bunun için ERC-20 tokeni olacaktır. XDCE arzı XDC'den türetilmiştir, dolayısıyla XDCE likiditesi XDC için likiditeye eşit olup 1:1 oranında değiştirilebilirler.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ