XPOP, yeni bir eğlence pdaklı NFT pazarının planlanan lansmanını duyurdu. Pazar yeri, K-pop müzik türüne odaklanacak ve hayranlara dijital koleksiyonlar sunacak

XPOP, Polkadot

XPOP, yeni bir eğlence pdaklı NFT pazarının planlanan lansmanını duyurdu. Pazar yeri, K-pop müzik türüne odaklanacak ve hayranlara dijital koleksiyonlar sunacak. Kripto para birimini çevreleyen düzenleyici endişelere rağmen, Asya ülkeleri NFT'lere büyük ilgi gösterdi.

Yeni bir NFT piyasası

Koreli blockchain teknoloji şirketi XPOP, eğlence odaklı yeni bir değiştirilemez token (NFT) pazarını başlatıyor.

Yeni XPOP eğlence NFT pazarı, Polkadot blok zincirine dayanmaktadır. Pazaryeri Haziran ayı sonuna kadar faaliyete geçecek.

Amacı, sanatçıların dijital çalışmalarını güvenli bir şekilde dağıtmasına yardımcı olan merkezi olmayan bir hizmete erişim sağlamaktır.

Şirkete göre, pazar yeri “her sanatçının içeriğinin özgünlüğünü ve içerik sahipliğini onaylamak ve XPOP blok zinciri ağında içeriğin güvenli dağıtımını sağlamak için” bir hizmet sunacak.

Bu NFT pazarı, Polkadot blok zincirine dahil edilen ilk pazardır. Polkadot, projeye çeşitli blockchain ağları ile birlikte çalışabilirlik sağlayacak.

XPOP pazarı, güçlü K-pop pazarına ve Asya'daki ölümsüz hayran kitlesine odaklanacak. Pazardan sorumlu ekip, blok zincir teknolojisi sektörlerinden ve iş eğlence dünyasından uzmanlara yer veriyor.

XPOP'a göre, pazarda zaten tokenize içerik katkıda bulunmak için oturum açan 200'den fazla K-pop sanatçısı var.

NFT pazar yerlerine Asya ilgisi

NFT'ler 2021'de çok dikkat çekiyor ve Asya bu pazarların büyümesinde büyük bir faktör oldu.

XPOP NFT pazarı, özellikle K-pop'a odaklanan ilk pazar olabilir. Ancak Korbit kısa süre önce Güney Kore'deki ilk NFT pazarı olduğunu iddia ettiği şeyi piyasaya sürdü. Korbit'in pazarı, öncelikle NFT dijital sanatına yöneliktir ve yaratıcıların çalışmalarını satışa sunmasına izin verir ve bazı müzik tokenlerine yer veriyor.  Çin, genel olarak kripto para birimleri hakkında karışık duygular sergilemesine rağmen NFT pazarına ilgi duyduğunu da ifade etti.

Mart ayında, Pekin'deki UCCA Laboratuvarı, ülkenin ilk büyük NFT sergisi olan "Sanal Niş: Aynada Meme’leri Hiç Gördünüz mü?" isimli Sergi, Beeple ve Pak'tan sanat eserlerini içeriyordu ve bir hafta sürecek etkinliğe 10.000 kişi katıldı.

Japonya da sektörü çevreleyen yasal belirsizliklere rağmen NFT'lere artan bir ilgi gösteriyor.

Japon NFT pazarı hala emekleme aşamasında. Bununla birlikte, birçok yüksek profilli işletme, Coincheck Inc. gibi Japonya'da zaten pazar yerleri başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ