Ocak ayının ilk haftasından bu yana, XRP USD karşısında yaklaşık yüzde 50 arttı. Sayı yüksek gibi görünse de, artış Ethereum ve EOS gibi kripto para birimlerine kıyasla nispeten zayıf.

XRP, 2020

Ocak ayının ilk haftasından bu yana, XRP USD karşısında yaklaşık yüzde 50 arttı. Sayı yüksek gibi görünse de, artış Ethereum ve EOS gibi kripto para birimlerine kıyasla nispeten zayıf.

Aynı dönemde Ethereum, USD karşısında yüzde 100'ün üzerinde artarken, EOS yüzde 60'ın üzerinde bir artış gösterdi.

2019 boyunca Ripple, XRP ekosistemini yükseltmek için birkaç yüksek profilli anlaşma yaptı.

Örneğin, şirketin Moneygram ile olan anlaşması, Meksika'daki sınır ötesi havalelerde XRP kullanımını önemli ölçüde artırdı. Raporlar, Ripple'ın bir hafta içinde Meksika'da 50 milyon dolardan fazla havale gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Havale devi Meksika havale pazarında büyük bir paya sahip ve Kasım 2019 itibarıyla MoneyGram'ın ülkedeki havale oranının yüzde onunu Ripple aracılığıyla işlediği söyleniyor.

MoneyGram CEO'su Alex Holmes o zaman şunları söyledi:

“ ODL hakkında sevdiğim şey, bu teknolojinin tamamen ön saflarında yer almamız… Saniyeler içinde milyarlarca dolar ödeme yapabiliyoruz. Sihir, MoneyGram işlemlerini Ripple’ın ODL'siyle eşleştirmekten kaynaklanıyor. ”

O zamandan beri Ripple, XRP ekosistemini daha da güçlendirmek için çalıştı, hatta uzun süredir ortağı SBI Holdings'in katılımı boyunca 200 milyon dolarlık bir fon sağladı.

Yine de, XRP'nin fiyat eğilimi, bir zamanlar sahip olduğu kıvılcımdan yoksun olduğunu gösteriyor. Ethereum ve diğer bazı büyük kripto para birimlerinin aksine, XRP önemli bir direnç seviyesinde ağır bir şekilde reddedildi ve dik bir düzeltme riski taşıdı.

Bitcoin, kripto para piyasasının geri kalanı ile birlikte bir molada veya seviye ile birlikte, XRP, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 92 oranında düşmesine rağmen bir ayı piyasasının yeniden başlamasını görebilir.

Ünlü tüccar Peter Brandt teknik olarak XRP'nin Ocak ayının başından bu yana geliştirdiği yukarı yönlü eğilimi reddedebilecek potansiyel bir baş ve omuz modeli ile karşı karşıya olduğunu öne sürdü.

Önceki altcoin sezonlarında ve boğa döngülerinde, XRP küresel pazardaki birçok büyük ve küçük kripto para biriminden daha iyi performans gösterdi.

XRP'nin son iki aydaki en iyi kripto varlıklarına kıyasla düşük fiyat eğilimi, varlığın kilit direnç seviyelerini aşmak için diğer kripto para birimlerinden önemli ölçüde daha güçlü bir momentuma ihtiyaç duyduğunu göstermektedir.

2019'un dördüncü çeyreğinde Ripple, yakın tarihte en az XRP sattı ve piyasaya daha az baskı yaptı.

Piyasada satışa sunulması beklenen fırsatlar ve daha az XRP ile, teorik olarak, kripto para birimi önceki boğa döngülerinden daha büyük bir ralli görmüş olmalı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ