Kolluk kuvvetleri tarafından kullanılan bir blokzincir analitik firması ve benzerleri, artık XRP ağını analiz edebileceklerini açıkladı.

XRP Ağı Artık Mercek Altında

Dört yüz milyon dolarlık XRP'nin yasadışı faaliyet için kullanıldığını ve toplam XRP işlemlerinin sadece % 0,2'sini oluşturduğunu buldular.

Elliptic kurucu ortağı Dr. Tom Robinson,

“XRP'yi bir yıldan daha uzun bir süre önce araştırmaya başladık ve hırsızlıktan dolandırıcılıktan ve çalınan kredi kartlarının satışına kadar yasadışı faaliyetlerle ilgili yüzlerce XRP hesabı belirledik.”  

dedi ve ekledi:

''XRP gibi kripto varlıklarının kriminal kullanımı geliştikçe, finansal kurumlara kripto ekosistemiyle ilgilenmeleri için gereken güvenceyi sağlayarak bu yasadışı faaliyete ışık tutmaya kararlıyız. XRP, APAC bölgesinde finansal kurumlar ve bankalar arasında artan çekiş kazanıyor. Hızlı şifreleme düzenleyici çerçeveleri hızla ilerleyen AML çözümlerimiz, bu bölgede ve dünyada benimsenmeyi hızlandırmaya yardımcı olacaktır. ”

XRP ağının büyük çoğunluğu meşru sebeplerden dolayı açıkça kullanılıyor. Belki de biraz şaşırtıcı bir şekilde aynı şey bitcoin için de geçerlidir; bitcoin işlemlerinin yüzde doksan sekizi meşru değer alışverişidir.

MIT ve IBM işbirliğiyle Elliptic , Ağustos ayında bitcoin işlemlerinin sadece yüzde ikisinin potansiyel olarak yasadışı olarak işaretlendiğini ortaya koydu.

Aynı zamanda analiz ettikleri litecoin (LTC) kullandıkları ya da bağlandıkları ethereum için benzer bir veri sağlanamadı.

Şu anda hizmet sundukları tek ağlar bunlar olmakla birlikte bir gün monero veya zcash için de aynı rakamları açıklayacaklarını görmek ilginç olacak.

İkincisinin teknolojisi, sıfır bilgi kanıtlarıyla belirli bir noktaya kadar ethereuma aktarılıyor, ancak kamu blokajının kendisi dikkatli kullanıldığında bir milyon dolar veya daha az miktarlar için oldukça özel olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ