ABD merkezli en büyük dijital borsa 38,4 milyon dolar değerinde XRP transfer etti ancak XRP ticareti hala bitmedi.

XRP Balinaları Yine Harekete Geçti – Satış mı Geliyor?

ABD merkezli en büyük dijital borsa 38,4 milyon dolar değerinde XRP transfer etti ancak XRP ticareti hala bitmedi.

Popüler blok zinciri izleme hesabı Whale Alert tarafından yayınlanan bir tweet, bu yılın başlarında Nasdaq'ta doğrudan bir listeleme yapan San Francisco merkezli Coinbase borsasının son yirmi saat içinde büyük miktarda XRP hareket ettirdiğini söylüyor.

Coinbase 62 milyon XRP'yi değiştirdi

Coinbase tarafından transfer edilen 61.999.980 token fiat olarak 38.440.048 $'a eşit. İşlem, kripto para ticaret şirketinin dahili cüzdanları arasında yapıldı.

Bu yılın başlarında, Ocak ayında Coinbase, SEC düzenleyici kurumunun 2012'den bu yana kurumsal yatırımcılara kayıtlı olmayan menkul kıymetleri (XRP'ye atıfta bulunduğu gibi) sattığı ve bundan 1.3 milyar doların üzerinde para kazandığı varsayılarak Ripple aleyhine dava açmasının ardından XRP ticaretini askıya aldı.

Davadaki sanıklar arasında şirketin en üst düzey yöneticileri de var - Bradly Garlinghouse (CEO) ve Christopher Larsen (kurucu ortak ve eski CEO).

Coinbase henüz XRP ticaretine devam etmedi, ancak genellikle bu kripto para biriminin hem dahili hem de harici cüzdanlara büyük transferlerini yapıyor.

Ayrıca müşterilerinin XRP'yi depolamaya, yatırmaya ve çekmeye devam etmesine izin verdi.

SEC, kripto düzenleme planı sunmak için bir son tarih belirledi

U.Today tarafından bu haftanın başlarında bildirildiği üzere, ABD Senatörü Elizabeth Warren, SEC başkanı Gary Gensler'e resmi bir mektup gönderdi.

Belgede, Bitcoin'in lider olduğu “son derece opak ve değişken” kripto para birimlerinin tüketiciler ve finansal piyasalar üzerinde artan riskler oluşturduğu belirtildi.

Warren, 28 Temmuz'a kadar SEC'in kendisine kripto para birimi düzenlemesi oluşturma ve uygulama planı hakkında resmi bir yanıt sunduğunda ısrar etti.

Bundan önce, Bitcoin maksimalisti ve Twitter CEO'su Jack Dorsey, 9 Haziran'da Senato'da Bitcoin karşıtı söylem için Twitter'da Senatör Warren'ı takipten çıkardı.

Whale Alert gönderisinin yorum dizisinde, bazı kullanıcılar 28 Temmuz'a kadar Coinbase ve diğer borsalarda XRP ticaretinin, Gensler Warren'a istediğini – kripto para birimi endüstrisini düzenlemeye yönelik bir plan – verdiğinde devam edebileceğini öne sürdü.

XRP fiyatı önünde SEC davası büyük bir engel oluşturduğu için davanın seyrinin ne olacağı yatırımcılar tarafından ciddi bir şekilde takip ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ