XRP ve Ripple, SEC'in davasındaki gelişmeler ve Aralık ayından bu yana tokenın fiyat değerlemesi sayesinde son birkaç aydır neredeyse her gün haberlerde yer aldı.

XRP Balinalarının Fiyatı Üzerindeki Etkisi Nedir?

XRP ve Ripple, SEC'in davasındaki gelişmeler ve Aralık ayından bu yana tokenın fiyat değerlemesi sayesinde son birkaç aydır neredeyse her gün haberlerde yer aldı. Ancak, son zamanlarda, söz konusu gürültü piyasanın XRP balinaları tarafından kışkırtıldı. Aslında, son birkaç gün içinde, bu balinalar büyük miktarlarda token biriktirmeye devam etti.

Santiment’in metrikleri benzer bir şeye işaret ediyordu. Aynı şeyi Twitter'da doğrulayan teknik ve zincir içi analist Ali Martinez, “XRP balinaları bir satın alma çılgınlığına girdi. Santiment, 23 Nisan'dan bu yana 1.000.000'den fazla XRP'ye sahip 19 yeni adresin ağa katıldığını ortaya koyuyor. " açıklamasında bulunuyor ve ekliyor:

"Daha fazla yukarı doğru baskı, bu kripto para birimini yeni yılın en yüksek seviyelerine taşıyabilir."

XRP piyasasındaki "büyük yatırımcıların" sayısındaki artış, bu balinaların şu anda bu seviyelerde 1,4 milyar doların üzerinde tutacağı şekilde gerçekleşti. Satın alma çılgınlığı, genel olarak kripto piyasası üzerinde olumlu bir etkiye sahipti, altcoin genellikle son birkaç aydır altcoin rallisine öncülük etti.

Yazının yazıldığı sırada, kripto para birimi yalnızca geçtiğimiz hafta içinde neredeyse yüzde 40 artmıştı. Talep artışı veya "popüler talep" nedeniyle XRP'yi platformlarında yeniden listeleyen borsalar, XRP'nin devam eden rallisinde çok önemli bir rol oynamış olabilir.

Phemex'in durumunu ele alalım. XRP'yi Çarşamba günü yeniden listeledikten sonra, token'ın borsadaki 24 saatlik hacmi 66 milyon doların oldukça üzerindeydi. Yeniden listelemeleri tamamlayan devam eden davadaki gelişmeler, altcoin'in fiyatını da olumlu yönde etkiledi.

Bununla birlikte, XRP satın alan balinalar, kriptonun fiyat artışının arkasındaki ana itici faktör olabilir. 1.000.000'den fazla XRP'ye sahip olan adreslerin sayısı yüzde 1,25 arttı ve 19'a yakın balina şimdi bu dönemde ağa katıldı.

Yazım sırasında, XRP için teknik göstergeler, alt seviyenin 71 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip bir boğa koşusuna doğru ilerlediğini gösterdi. Yazının yazıldığı sırada token fiyatı, 17 Nisan'dan bu yana görülmemiş bir seviye olan 1.6 $ seviyesinin hemen altında işlem görüyordu.

Bununla birlikte, XRP balinalarının yanı sıra, Bitcoin balinaları bile amiral gemisi kriptoyu biriktiriyor ve aynı şey BTC'nin fiyat listelerinde bir miktar toparlanmasına da katkıda bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ