Blockchain oyun girişimi Forte, kripto para birimini destekleyen teknolojiye dokunmak ve mobil ve bilgisayar oyunlarına uygulamak için beş geliştiriciyle birlikte çalışıyor.

XRP  Benimsenmesini Artıracak Dev Hamle: Bu Girişim  Ripple’ı Oyun Endüstrisine Taşıyor

Blockchain oyun girişimi Forte, kripto para birimini destekleyen teknolojiye dokunmak ve mobil ve bilgisayar oyunlarına uygulamak için beş geliştiriciyle birlikte çalışıyor.

Forte, Hi-Rez Studios, Netmarble, Magmic, nWay ve DECA Games ile yeni ortaklığını başlatıyor.

Duyuru, ödeme yerleşim sistemini güçlendirmek için kripto para birimi XRP'yi kullanan Ripple'den bir yıl sonra, video oyunları dünyasında blockchain entegrasyonunu teşvik etmek için bir fon duyurdu. Forte, Ripple’ın oyun endüstrisine yaptığı 100 milyon dolarlık yatırımı denetliyor.

Forte, blockchain teknolojisinin büyük bir potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Şirketin pazarlama başkan yardımcısı Kaiser Hwang, oyuncuların oyun içi varlıkları güvenli bir şekilde satın alıp satmalarını ve hatta yeni gelir akışlarının kilidini açmasını sağlayacağını söyledi.

“Blockchain teknolojisinin tek başına yeterli olmadığına inanıyoruz. İlgi çekici oyuncu deneyimleri buna eşlik etmeli ve blockchain teknolojisinin faydalarını ana akım haline getirmede çok önemlidir.

Bu yüzden dünyanın en iyi oyun yaratıcıları ile ortaklık yapıyoruz - oyuncu toplulukları için büyüleyici, ödüllendirici ve yenilikçi oyun deneyimleri yaratmak için en son teknolojiyi nasıl kullanacakları konusunda derin bir anlayışa sahip olanları seçiyoruz.”

 Ripple ile olan ortaklığına ek olarak, Forte, a16z crypto, Andreessen Horowitz, Coinbase Ventures, Battery Ventures, 1confirmation ve Canaan Partners dahil olmak üzere uzun bir yatırımcı tarafından desteklenmekte.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ