Güncelleme ilk olarak bu gelişmeyi açıklayan avukat James K. Filan tarafından paylaşıldı.

XRP Davasında Son Dakika Gelişmesi: Bu Hamle Ripple İçin Gerçekten "Kötü" mü?

SEC’in Ripple’a açtığı dava yeni bir hal aldı. Son gelişmede, mahkeme, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun [SEC] eski SEC yöneticisi William Hinman'ın ifadesinin kaldırılması yönündeki hareketini görüşmek üzere 15 Temmuz'da saat 15:00'te bir telefon konferansı planlandı.

Hamle ne anlama geliyor?

Güncelleme ilk olarak bu gelişmeyi açıklayan avukat James K. Filan tarafından paylaşıldı.

Ripple, SEC'in onu engellemek için sürekli ricalarına rağmen Hinman'ın ifadesini destekliyor. Ancak bazılarına göre, ABD Sulh Hakimi Sarah Netburn henüz tam olarak ikna olmamış olabilir. Örneğin, Avukat Jeremy Hogan, gelişmeye şu sözlerle tepki gösterdi:

“Tam bilgilendirilmiş bir hareketle ilgili bir konferansın planlanması konusundaki hızlı görüşüm, bunun Ripple için kötü olduğu yönünde. Brifinglerden memnun olsaydı, ifadenin gerçekleşmesini emrederdi. İfadesini almak istiyorsa Ripple'dan daha fazlasına ihtiyacı olabilir. Göreceğiz!"

Sırada ne var? Şu anda, söylemek zor. Ancak Hogan, iddia ederek bir tahminde bulunmak için hızlı davrandı:

“Tahminim, ifadenin 19'unda yapılması planlandığı için duruşmada bir karar verecek. Duruşmada değilse, yazılı bir Emir vermek için yalnızca 1 veya 2 günü olacak.”

İfade, 15 Temmuz'daki konferansla ilgili bu güncellemenin ardından gelen haberle birlikte, 30 Haziran'dan 19 Temmuz'a ertelendi.

Ripple ayrıca Bitcoin ve Ethereum ile ilgili menkul kıymetler olarak sınıflandırılmalarını önleyen belgeler elde etmek için SEC'i takip ediyor. Aslında, 2018'de Hinman, BTC ve ETH'nin doğal ademi merkeziyetçilikleri nedeniyle menkul kıymet olarak kabul edilmemesi gerektiğini iddia etti. O sırada Hinman şöyle demişti:

“Bugün Bitcoin'e baktığımda, çabaları işletmede önemli bir belirleyici faktör olan merkezi bir üçüncü taraf görmüyorum. Bitcoin'in üzerinde çalıştığı ağ çalışır durumda ve bir süredir, belki de en başından beri merkezsizleşmiş görünüyor.”

SEC'in yaklaşımı

SEC söz konusu olduğunda, daha önce, “bağımsız bir federal kurum içinde en yüksek rütbeli pozisyonlardan birine” sahip olan birinin görevden alınmasına izin verecek yeterli “istisnai koşullar” olmadığını, onu dış toplantılar hakkında sorgulamak için ileri sürmüştü.

Son gelişme, topluluk üyeleri arasında bu telefon konferansının etkisi konusunda kafa karışıklığına neden oldu. Aslında, birçok kişi bu noktada bunun “herkesin tahmini” olduğuna inanıyor ve Yargıç Netburn iki taraftan daha fazla netlik ve belki de zaman istiyor. İfadenin 19 Temmuz'da yapılması planlandığı için duruşmanın sonucu kısa süre içinde açıklanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ