Ripple destekli XRPL Labs neredeyse bir yıldır XUMM uygulaması üzerinde çalışıyor. Bu uygulama, kullanıcıların cüzdanlarında Euro ve Dolar gibi kripto ve fiat para birimlerini saklamasına izin verecektir.

XRP  Defteri Tabanlı XUMM Uygulaması Herkese Açık Beta Testi Aşamasına Geçiyor

Ripple destekli XRPL Labs neredeyse bir yıldır XUMM uygulaması üzerinde çalışıyor. Bu uygulama, kullanıcıların cüzdanlarında Euro ve Dolar gibi kripto ve fiat para birimlerini saklamasına izin verecektir. XRPL laboratuvarlarının baş geliştiricisi Wietse Wind'e göre, proje şu anda son aşamalarında ve halka açık beta sürümü yakında 24 Mart'ta yaygın olarak satışa sunulacak.

Yapılan açıklamada “Beta kodunun son kod satırları, son düzeltmeler, son sayfalar. Evet, bugün XUMM Herkese Açık Beta'yı bugün iOS App Store ve Google Play Store'da yayınlayacağız” ifadelerine yer veriliyor.

XRPL geliştiricisi uygulamanın beta sürümü yayınlandıktan sonra ekibin yakında "XUMM [Beta] Edinin" web sitesini paylaşacağını belirtti. Ocak 2020'de Wind, AMBCrypto ile konuştu ve projenin teknik nedenlerden dolayı ertelendiğine dikkat çekti. Ancak Wind, uygulamanın çektiği acıların güvenliği ve kullanılabilirliği konusunda endişe duyduğu için son başvuru tarihlerinden uzak durmak istedi.

Proje Ocak ayında özel olarak beta test edildi ve Wind’in son duyurularına göre, şimdi kamu beta testinin bir sonraki adımına geçtiler.

Ancak, lansman, baş geliştiricinin kendisinden bir uyarı ile geldi ve Wind, kullanıcılardan XUMM beta sürümünü yüksek değerli hesaplarla kullanmamalarını istedi. Dedi ki,

“… Yüksek miktarda XRP / IOU'lar aktarmayın. Bir BETA lansmanı yapıyoruz. Ejderha bekliyoruz ”

Topluluğun bir yarısı betayı ağırlamaktan heyecanlıyken, diğer yarısı müşterilerin varlıklarının güvenliğinden endişe duyuyordu. Wind bu sorunu, kullanıcının kendi cihazının anahtarları tuttuğunu ve cihazın işlemleri imzaladığını belirterek çözdü.

Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışmasına izin verilmeyen çeşitli hizmetlerin aksine, XUMM dünya çapında piyasaya sürülecek. Projenin ortak geliştiricisi @ baltazar223, ekibin hala hata içerdiğini kaydettikten sonra ekip, Playstore'da mevcut olan XUMM'deki eski sürümü güncelleyecek.

 Ekip, Şubat 2020'ye kadar ürünün piyasaya sürülmesini bekliyordu, ancak bu olmadı. Lansman tarihi henüz kamuya açıklanmamış olmasına rağmen, Wind projenin “şu anda” değil “doğru” olan bir zamanda piyasada olması gerektiğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ