XRP'nin fiyatı günün en düşük noktasından en yüksek olanına göre yüzde 10,5'in biraz üzerinde 0,1942 dolardan 0,2139 dolara yükseldi.

XRP’deki % 9 Artışı Ne Tetikledi?

Milyar dolarlık finans teknolojisi şirketi Ripple ve blockchain platformunun yerel kripto para birimi olan XRP, 6 Ocak'ta yüzde 10,5 oranında artış gösterdi.

BitMEX gibi kripto sektöründe uzun yıllardır var olan platformlara benzer olarak Binance Futures, kullanıcıların yüksek düzeyde kaldıraçla kripto para ticareti yapmalarını sağlıyor. Vadeli işlem platformları spot borsalardan önemli ölçüde daha yüksek hacimler görme eğilimindedir ve bu nedenle, Binance Futures entegrasyonunun ardından yükselen XRP haklı olabilir.

Ancak, XRP'nin yukarı yönlü hareketi, XRP'nin Binance Futures tarafından resmi entegrasyonundan önce gerçekleşti.

2019'un Ortasından Bu Yana Xrp'deki En Büyük Bir Artış

Olası bir senaryo, 2019 boyunca durgun olan XRP'nin, kripto piyasası hissi iyileştikçe geçen yılın Eylül ayından bu yana ilk fiyat artışını gördüğü şeklinde.

XRP'nin yukarı hareketi, Binance'de XRP vadeli işlemlerinin başlatılmasıyla daha da arttı, çünkü Binance'de işlem açıldıktan sonra yüzde 2.3 daha fazla arttı.

Ancak, XRP'nin fiyatı Binance Futures ve BitMEX dahil olmak üzere büyük platformlarda artmaya devam ediyor.

XRP, Mayıs 2019'dan bu yana en büyük tek günlük artışı kaydetti.

Tam İyileşme İçin Hala Uzun Bir Yol Var

XRP, Bitcoin Cash ile birlikte rekor seviyesinden yüzde 93 daha fazla düşüş gösteren birkaç kripto para biriminden biri olmaya devam ediyor.

Ripple tarafından güvence altına alınan büyük ortaklıklara ve Ripple tarafından işletilen blockchain platformları tarafından XRP'nin yaygın olarak kullanılmasına rağmen, kripto para birimi 2018'den beri uygun bir iyileşme belirtisi gösteremedi.

Çeyrekte on milyonlarca dolardan yüz milyonlarca dolara kadar değişen Ripple tarafından XRP'nin satışı, son yıllarda kripto para biriminin üst potansiyelini sınırlandırdı.

Ripple’ın Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Monica Long, 2019'un RippleNet için önemli bir “kopuş” yılı ve sınır ötesi ödemeler için XRP kullanımı olduğunu söyledi. Bunun gerçekleşmesi için, kripto para biriminin kurumlara satışı belirli bir dereceye kadar gerekli görülüyor.

XRP'nin 2020'de sürdürülebilir bir iyileşmede kendini konumlandırması için, Ripple blockchain ekosisteminin büyümesi hem şirketin hem de yatırımcıların beklentilerini karşılamalı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ