Ünlü bir XRP topluluğu üyesi, Bank of America’nın Ripple’ın sınır ötesi ödeme sistemine “inovasyon örneği” adını verdiği verileri paylaşıyor.

Ünlü bir XRP topluluğu üyesi, Bank of America’nın Ripple’ın sınır ötesi ödeme sistemine “inovasyon örneği” adını verdiği verileri paylaşıyor.


Dünyanın en büyük ve en etkili bankalarından biri olan Bank of America (BoA), Ripple'in gerçekten yenilikçi bir çözüm sunduğunu itiraf ediyor.

Bununla birlikte, Ripple topluluğu için iyi bir haber olmasına rağmen, bunun XRP fiyatını olumlu yönde etkileyip etkilemeyeceği söz konusu olmaya devam ediyor.

Bank of America, Ripple'ı Kabul Etti

BankXRP ismindeki Twitter'daki büyük bir XRP takipçisi, Bank of America'nın bir belgesinden bir ekran görüntüsünü paylaştı. İçinde dünyanın en büyük bankalarından biri, Ripple'ı yenilikçi bir teknolojinin örneği olarak adlandırıyor.

Belge özellikle şunları söylüyor:

“Yenilik Örneği: Ripple Sınır Ötesi Çözümü.

Ripple’ın dağıtılmış genel defter çözümü, eski muhabir bankacılık altyapısı zorluklarını gideriyor ve ödeme takibini, veri iletimini geliştirmek ve çözümde daha fazla kesinlik sağlamak için iki yönlü mesajlaşma sağlıyor. ”

Ripple SWIFT Tarafından Onaylanıyorr

Diğer kriptoların aksine, Ripple mevcut finansal sisteme bankalar ve hükümetlerle karşı çıkmaya çalışmıyor. Bankalara entegre olmak için elinden geleni yapıyor. Bu yıl, 300'den fazla banka ve ödeme platformu, Ripple’in xCurrent ve On-Demand Likiditesini (ODL) denemeye başladı.

Bununla birlikte, Swift sistemi (kripto topluluğundaki birçok kişinin bir gün Ripple tarafından değiştirileceğine inandığı gibi) gibi başlıca rakipler hala her türlü işbirliğini reddediyor. Swift, Ripple’in ODL düşük maliyetli ve yüksek hızını onayladı, ancak yine de bu teknolojinin çok geniş bir ölçekte kullanılamayacak kadar genç (okuma kusurlu) olduğunu belirtti.

Bank of America, XRPL Tabanlı Çözümü Deniyor

BoA'nın Ripple’in XRP Defterine dayanan bir ürünü test ettiğini açık bir şekilde kabul ettiği haberleri toplulukla paylaşıyordu ve ayrıca buna “Ripple projesi” deniyordu.

Bu gelişme BoA’nın sözcüsü tarafından doğrulandı. Ancak aynı kişi, kurumun henüz XRP kullanmaya başlamayı planlamadığını doğruladı.

Bank of America, Justin Sun'ın Hesabını Kapattı

 Ripple'ı memnuniyetle karşılamasına rağmen, BoA Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı durmaya devam ediyor. Son zamanlarda, bankanın Tron CEO'su Justin Sun ve etkili bir girişim kapitalisti olan eski PayPal üst yöneticisi Roelof Botha'nın hesabını kapattığını bildirdi. Roelof Botha'nın hesabı, Bitcoin'i satın aldığı için kapatıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ