Ripple ödeme ağının para birimi olan XRP’nin işlemleri artıyor. Bir önceki dalgalanmadan bir haftadan daha kısa bir süre içinde, XRPL işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti.

Ripple ödeme ağının para birimi olan XRP’nin işlemleri artıyor. Bir önceki dalgalanmadan bir haftadan daha kısa bir süre içinde, XRPL işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti. Bu sefer, işlem rakamları 28 Kasım'da 4,52 milyar adede yükseldi. Ripple şirketinde yazılım mühendisi olan Nik Bougalis, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Bu 24 saat boyunca ortalama sürekli 55 tps hızında çalışıyor. Oldukça havalı."

XRP Chart’ın internet sitesinde kaydedilen verilere göre, önceki ATH, kripto para piyaasının 200 milyar doların altına düşmesinden bir gün sonra 23 Kasım’da kaydedildi. Aynı gün, XRP en çok işlem gören kripto para birimi oldu ve ardından paketi Bitcoin ve Etherum gibi diğer üst madeni paralarla yönlendirdi. Buna göre Bitcoin işlemleri 306 bin, Ethereum işlemleri ise 23 Kasım’da 631 bin olarak gerçekleşti.

Yatırımcıları Şaşırtan Artış

Yılın başındaki XRP işlem rakamları 600 bin altında kaldı ve Ekim ayında da büyük miktarda çekiş kazandı. Ancak, oluşturulan XRPL hesaplarının sayısı benzer bir model göstermedi. XRP işlem rakamlarındaki ani dalgalanma yatırımcıları şaşırttı.

Ay boyunca birçok spekülasyon ortaya çıktı. Bazıları, işlem hacminin önemli bir bölümünün ağdaki "BTC IOU testi" nden kaynaklandığını belirtirken, diğerleri ise pazar manipülasyonunun olduğunu belirtti. XRPL işlemlerinde bir önceki dalgalanmanın ardından Thomas Silkjær, XRPL'nin saniyede yaklaşık 90 işlem gerçekleştirdiğini ve yakım ücretleri dışında hiçbir amaca hizmet etmeyen sayısız ödemeyle “saldırı altında” olduğunu tweetledi.

Manipülasyon mu?

En son dalgalanmanın ardından, “GreenEggsnHam” takma adı altında popüler bir topluluk üyesi konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Dün baktım ve aynı bayrağı 20 + kez bir hesapta tek bir deftere koyuyorlardı. Ne yazık ki sadece başka bir manipülasyon girişimi. ”

İlginç bir şekilde, Londra merkezli blockchain kuruluşu Elliptic'in en son bulgularına göre, yaklaşık 400 milyon dolarlık XRP tokenı, yasadışı işlemlere bağlandı. Bu rakam, toplam XRP işlemlerinin % 0.2'sinden daha azına dayandığı için işlemsel faaliyetlerin çoğunun yasal olduğunu göstermekte.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ