Meksika Pezosu (XRP / MXN) ile eşleştirilmiş XRP likidite endeksi, Meksika'nın en büyük kripto borsası Bitso'da yeni bir rekor kırdı.

XRP Likidite Endeksi Meksika’nın En Büyük Kripto Borsasında Rekor Kırdı

Meksika Pezosu (XRP / MXN) ile eşleştirilmiş XRP likidite endeksi, Meksika'nın en büyük kripto borsası Bitso'da yeni bir rekor kırdı.

Piyasadaki likidite, dijital bir varlığın fiyatının istikrarını etkilemeden nakit paraya nasıl dönüştürülebileceğini veya diğer kripto para birimleri için nasıl değiştirilebileceğini ifade eder. Yüksek likidite istikrarlı bir piyasayı göstermektedir.

Likidite Endeksi Botuna göre, Bitso'daki XRP / MXN likidite endeksi son dört gündür istikrarlı bir şekilde artmaktadır. 27 Mayıs'ta 32,962,643'ten, 28 Mayıs'ta 35,168,346'ya ve 30 Mayıs'ta 36,795,339'a yükselmeden önceki 29'da 36,023,811'e yükseldi.

Bitso, dijital varlığı bankacılık ortaklarına aktararak daha sonra Meksika pesoya dönüştürülen ABD dolarını XRP'ye dönüştürmek için Ripple'ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetini kullanıyor.

 Kripto borsası artık ABD'den Meksika'ya tüm havalelerin % 2,5'ini işlemektedir. Firmanın finans başkanı Bárbara González Briseño'ya göre Bitso, daha hızlı ve daha ucuz sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için Ripple ile ortaklık kurmasından bu yana transfer hacimlerinde bir artış gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ