Ripple’nın Meksika ortağı Bitso Borsası’nın XRP Likidite Endeksi, 7 milyon dolarlık kritik aşamayı geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesindeki patlamaya ulaştı.

En büyük Meksika borsası olan Bitso, XRP'nin yerel Peso'ya karşı işlem yaptığı Meksika'ya Talep Üzerine Likidite (ODL) koridorunda Ripple ve MoneyGram'ın ortağı durumunda.

Üç hafta önce, bu platformdaki XRP'nin Likidite Endeksi, 6.792.777 dolar seviyesine ulaştı. Çarşamba günü, bu miktar daha yüksek bir rakamla aşıldı.

XRP Likidite Endeksi 7 Milyon Dolar Seviyesine Ulaştı

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan Bitso'daki XRP, 20 Kasım’da, 6.793.000 dolara ulaştı.

11 Aralık Çarşamba günü, Twitter Bot tarafından bildirildiği üzere bu değer 7.095.831 dolara ulaştı.

Açıkça bir kripto için iyi bir işaret olan XRP likiditesinin büyümesine rağmen, XRP'nin fiyatı giderek dşüyor. Ancak, son zamanlarda CoinMarketCap’e göre $ 0.22 seviyesini kırmayı başardı.

Bu arada, XRP ile çalışan bir başka ODL koridoru son zamanlarda yükselişe geçti - yerel Coin.Ph, kripto para borsası yoluyla Filipinler’e fon sağlayanlardan biri.

İsimsiz Cüzdanlar Arasında 150 Milyon XRP Transferi

Projeleri dolandırmak için yapılanlar da dahil olmak üzere büyük kripto işlemlerini izleyen Twitter botu Whale Alert bugün yaklaşık 150.000.000 XRP (yani 32.560.178 $) tutarında bir işlem tespit etti.

Fonlar Bilinmeyen Bir Cüzdandan Diğerine Aktarıldı

XRP topluluğu sık sık böyle büyük XRP işlemlerini Ripple’ın yapıtğını düşünür ve halihazırda dolaşımda çok fazla XRP olduğundan, koinin fiyatının düşmesini bekler.

Ayrıca, her ay Ripple, emanet cüzdanından 1 milyar XRP çıkarır. Ripple CEO'su Brad Garlinghouse birkaç kez bu yayınların XRP likiditesini arttırmak için gerekli olduğunu belirmişti.

Bununla birlikte, şu anda bir çok topluluk üyesi ve bir kripto etkileyicisi haline gelmiş gibi görünen  Crypto Bitlord (@Crypto_Bitlord) bu durumdan çok da hoşnut değiller.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ