Bir aydan fazla bir süredir XRP'nin fiyatı toparlanma yolunda. Aslında, birkaç gün önce, dünyanın üçüncü en büyük kripto para birimi 12 Mart fiyatlarındaki sıkıntılardan sonra tam bir iyileşme sağladı.

Bir aydan fazla bir süredir XRP'nin fiyatı toparlanma yolunda. Aslında, birkaç gün önce, dünyanın üçüncü en büyük kripto para birimi 12 Mart fiyatlarındaki sıkıntılardan sonra tam bir iyileşme sağladı. Ancak, XRP'nin fiyatı önümüzdeki birkaç gün içinde daha farklı fiyat hareketleri göreceğinden bu çok uzun sürmedi.

Yazım sırasında, XRP 0.20 $ 'dan işlem görürken, 8.8 milyar $' lık bir piyasa değerine dikkat çekti. Son 24 saat içinde, XRP aynı zamanda 1,9 milyar dolarlık bir işlem hacmi kaydetti.


1 günlük grafiğe göre, XRP'nin fiyatı, meşhur Kara Perşembe fiyat çöküşünden bu yana yükselen bir kanalda. Böyle bir senaryoda, XRP'nin fiyatının bir düşüş görmesi muhtemeldir ve beklendiği gibi, bir hafta önce gerçekleşen XRP'nin patlaması fiyatı düşürdü.

XRP için, yazım sırasında, geçmişte test edilmiş iki önemli destek var - 0.18 $ ve 0.14 $. Fiyat düşüşü önümüzdeki hafta ilerledikçe, fiyatın 0.18 $ 'dan desteğe doğru hareket etmesi muhtemeldir

Ancak uzun vadede, fiyat 0.14 $ 'a kadar çıkabiliyor. Bununla birlikte, kripto para fiyat hareketinde bir geri dönüş gerçekleşecek olsaydı, şu anki beklenmedik bir hedef olan 0,24 dolarlık direnç noktasının XRP'nin fiyatı için bir hedef olması muhtemeldir.

1 günlük grafikte, MACD göstergesinin sinyal hattı MACD çizgisinin üzerine çıkmasıyla düşüş eğilimi yaşandı. RSI göstergesi ise nötr bir pozisyonda kalmaya devam etti, ancak hafif bir marjla aşırı alım bölgesine doğru eğildi.

Yılın başından bu yana, XRP'nin dünyanın en büyük ve en baskın kripto para birimi olan Bitcoin ile olan ilişkisi oldukça istikrarlı bir şekilde artmaya devam etti. Aslında, son üç ayda, korelasyon 0.66'dan 0.81'e yakın yükseldi.

Sonuç

XRP'nin fiyatının önümüzdeki birkaç hafta boyunca bir düşüş görmesi muhtemel ve 0.18 $ 'dan Hedef 1'e doğru yönelmesi muhtemeldir. XRP'nin kısa vadede fiyatın Hedef 3'e yönelme olasılığı devam ederken, yükselen kanal kırılma paterni fiyatta bir düşüş öngörmektedir.

 Ancak, düşüş eğilimi önümüzdeki haftalarda XRP için geçerli olmaya devam edecek olsaydı, 0.14 $ 'daki Hedef 2 yakında uzun vadede bir gerçek haline gelebilir, bu da istikrarlı bir iyileşme gösteren bir kripto para için oldukça önemli bir kayıp olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ