XRP bir süredir sorunlu sularda. Aslında, piyasadaki son toparlanma, tokenı 0,200 dolarlık işaretin üzerine fırlatmayı başaramadı.

XRP bir süredir sorunlu sularda. Aslında, piyasadaki son toparlanma, tokenı 0,200 dolarlık işaretin üzerine fırlatmayı başaramadı. Yazım sırasında, piyasa değeri itibariyle üçüncü en büyük kripto para birimi XRP, son 24 saat içinde% 2.86'lık küçük bir artıştan sonra 0.194 dolarlık bir değerleme kaydetti. Piyasa başka bir pozitif sürüş için hızlanıyor olsa da, XRP potansiyel olarak bir süre düşüş bölgesinde sıkışmış olabilir.Günlük XRP grafiği, bir aydan fazla bir süredir şekil alan yükselen bir kanal paterninin oluşumunu kaydetti ve bu durum, düşüş bölgesine indiğinde koini tehlikeye attı. XRP’nin fiyat mumları modelin yukarı doğru eğimli iki eğilim çizgisi arasında salınmaya devam etti.

Mumlar, XRP Nisan ayının ilk haftasında toplandığında pozitif tarafa bir kırılma girişiminde bulundu; ancak, kısa süre içinde kalıbın devam etmesi için yakın trend çizgisine doğru geriledi.

Hareketli ortalamalar da ayılarla aynı hizadadır, çünkü günlük 50 hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamanın çok altında seyretmektedir. İlginç bir şekilde, söz konusu günlük hareketli ortalamalar bu yıl 25 Şubat'ta kolektif kripto pazarının toplandığı gözlemlendi.

Ancak bu kısa sürdü ve iki hafta boyunca çok az sürdü. Düşüş baskısı tartışılırken, 50 DMA 16 Mart'ta 200 DMA'nın altına düştü. Gösterge o zamandan beri genişlemektedir ve 50 DMA tarafından 200'ün üzerinde bir potansiyel yükseliş belirtisi yoktur. Bu, XRP'nin grafiklerinde düşüşün varlığını daha da doğruladı.

Ancak RSI tartışmalı bir nedendi. Yüksek satış dışı bir aşamadan sonra, RSI göstergesi yükselişteydi ve yazım sırasında, daha da yükseliyor gibi göründüğü için 50 medyan nötr bölgenin üzerinde duruyordu. Bu, XRP piyasasında yüksek satın alma baskısı olumlu bir izlenim verdi.

0.200 $ koin için bir engel olmaya devam ederken, XRP boğaları 200 DMA tarafından 0.232 $ seviyesinde ciddi bir direnişe sahipken, desteği 0.140 $ ve 0.100 $ noktalarında sağlam durdu.


Diğer çoğu kripto para birimi gibi, XRP de Bitcoin'in fiyat hareketini çok taklit ediyor. BTC-XRP korelasyon katsayısı, yazım zamanında 0.806 idi. Sonuç olarak, düşüşten sonra yaşanan birkaç geri çekilme, Bitcoin'in pazar düzeltmelerinin olumsuz tarafa etkisi oldu. Bitcoin, son ralliyi takiben 7.000 $ seviyesinin üzerine tırmanırken, bu noktanın altında bir geri çekilme, XRP dahil olmak üzere tüm kripto pazarının destek seviyelerini tekrar test etmesine yol açacaktı.

Yazım sırasında, Bitcoin 24 saatlik hacim 13.9B $ ile 7232 $ olarak fiyatlandırıldı.


Sonuç

Hareketli ortalamaların genişleyen göstergesiyle birlikte artan bir kanal paterninin oluşumu, yakın vadede kripto para için potansiyel bir düşüş fazı gösterdi. Bu, XRP'nin destek düzeyini potansiyel olarak 0.140 $ 'dan yeniden test etmesine neden olabilir. Düşüş eğilimi devam ederse, kripto para en son Mayıs 2017'de görülen bir seviye olan 0.100 $ 'a yakın bir seviyede kendine yer bulabilir.

 Bununla birlikte, yükseliş eğilimi olasılığı düşük olan bir senaryo olması durumunda, XRP, 0.232 $ için büyük ölçüde direnebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ