Bir süredir altcoinler, görünürde destek olmadan fiyatları düşürüyor. Planlanan alternatif sezon başlar başlamaz sona erdi. % 40, 50, 60,% 100 oranında yükselen altcoinlerin hepsi, olduğundan daha hızlı düşmeye başladı.

XRP’nin Golden Crossu Fiyata Nasıl Etki Edecek?

Bir süredir altcoinler, görünürde destek olmadan fiyatları düşürüyor. Planlanan alternatif sezon başlar başlamaz sona erdi. % 40, 50, 60,% 100 oranında yükselen altcoinlerin hepsi, olduğundan daha hızlı düşmeye başladı. Aynı şey golden cross tehlikede olduğu için XRP için de geçerlidir.

Bu "mikro alt sezon", XRP'nin 45 günde % 81'lik bir artışla yükselmesine izin verdi ve bunun çoğu Bitcoin ve hakimiyeti yüzünden oldu. Artışın % 35'i iki haftadan daha kısa sürede geri alındı. XRP, daha aşağı hareketi gösteren düşüş eğilimini sürdürdü.

Golden Cross, özellikle bir varlığın fiyatı sürekli olarak 200 günden daha iyi performans gösterdiğinde, trendde bir değişim öngören bir modeldir. Sonunda, 50 günlük hareketli ortalama [DMA] 200 DMA'nın üstünden geçerek golden crossa neden olur. Bu, bu mikro alt sezonunda birçok altcoin'de görüldü, ancak XRP için geçit 25 Şubat 2020'de gerçekleşti.

Bitcoin'in keskin düşüşü, altcoinleri fiyat kaybetmeye zorluyor ve bu da golden crossun yakında dağılmasına neden olabilir. Grafikte görüldüğü gibi, devam örüntüsü düşüş eğilimli bir flamadır; bunun kırılması fiyatı düşürecektir.

Düşüşte bir kırılma olursa, destek 0,21 ABD doları olacak ve bu da XRP’nin şu anki fiyatından % 5'ten daha fazla düşmesine neden olcak. Bununla birlikte, Bitcoin de düşmeye devam ederse, fiyatın daha düşük seviyelere gitmekten başka seçeneği olmayacak. Yani, bir sonraki seviye % 14 daha düşük seviye 0.20 $ olacak.

Sonuç

RSI zaten aşırı satım bölgesinde, gerçek düşüşten önce biraz yanal hareket olabilir. Düşüş doğrudan dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin'e bağlıdır. Bitcoin ne kadar keskin bir şekilde yaparsa, diğer altcoinler de o kadar azalır, ancak BTC için hakimiyet yüksek kalır. Bu korelasyon, Ethereum, XRP ve diğer altcoinlerin Bitcoin'in liderliğini takip etmesine neden olan şeydir.

Ayrıca, fiyat da büyük ölçüde düşüş gösteren 365 DMA [açık mavi] altına düşmeyi başardı. Bu nedenle, XRP için önemli seviyeler, kısa vadede, eğer düşüş düşerse, 0,21 $ ve 0,20 $ içerir.

 Bitcoin’in görünümü kötü görünse de, sürpriz bir dalgalanma olabilir, bu durumda düşüş geçersiz olur ve yükseliş eğilimi ortaya çıkar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ