Messari’nin gerçekleştirdiği piyasa maliyet rakamlarına göre, XRP token sahipleri mevcut fiyatın ortalama yedi katını ödediler.

XRP Ordusunun Ripple Maliyeti: 1.38 Dolar

Messari’nin gerçekleştirdiği piyasa maliyet rakamlarına göre, XRP token sahipleri mevcut fiyatın ortalama yedi katını ödediler.

Messari kripto analisti Ryan Watkins'e göre, çoğu XRP yatırımcısı metrik olarak gerçekleşen büyük harf kullanımını kullanarak büyük zarar ettiler.

Watkins, 16 Haziran tarihli bir tweet'te, kripto para biriminin gerçekleşen sınırına dayanarak, “XRP’nin toplam tahmini maliyet tabanının 1.38 $” olduğunu iddia etti. XRP'nin şu anki değeri 0.19 $ olduğu için, bu, ortalama olarak fiyatın yedi katından fazla ödenen token sahipleri anlamına gelir.

Bir tokenin gerçekleşen büyük harf kullanımı, kripto analitik sitesi Coin Metrics tarafından oluşturulan bir metriktir. Her bir tedarik birimini, ilgili blok zincirinde en son taşıdığı fiyattan değerleyerek hesaplanır. Watkins'e göre, metrik “bir kripto varlığın toplam maliyet esasının tahmini” olarak kullanılabilir.

Messari, bu verileri kullanarak XRP'nin gerçekleşme sermayelendirmesini 15 Haziran itibariyle kabaca 43,25 milyar dolar olarak hesapladı ve dolaşımdaki XRP'nin toplam değerinin her tokenin piyasa maliyetiyle çarpılmasıyla belirlenen 6 milyar dolarlık piyasa değeri olmadığını belirledi.

Watkins, XRP'nin işlem günlerinin sadece% 2.1'inde sadece 1.00 doların üzerinde kapanmasına rağmen, XRP'nin toplam tahmini maliyet tabanı 1.38 $ 'dır. “Bu, çoğu XRP yatırımcının derinden zarar ettiğini gösteriyor.”

 Kripto para biriminin 2020 için zaten birinci ve ikinci çeyrekte haber değeri vardı. Cointelegraph, Mayıs ayında Tether'in (USDT), piyasa değeriyle üçüncü en büyük kripto para birimi olmak için XRP'yi geçtiğini bildirdi. Nisan ayında Messari, 2020 yılının birinci çeyreğinde piyasa değerine göre ilk 25 token içerisinde en kötü performans gösteren kripto varlığı olarak adlandırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ