Emanet izleme hizmeti XRP Arcade'a göre, Ripple emanet hesaplarından bir milyar XRP'nin kilidini açtı. Bu hamle, Ripple’ın emanet edilen XRP’ye erişimini sağlayan aylık programının bir parçası.

XRP Piyasasında Endişe Hakim - İşte Nedeni

Emanet izleme hizmeti XRP Arcade'a göre, Ripple emanet hesaplarından bir milyar XRP'nin kilidini açtı. Bu hamle, Ripple’ın emanet edilen XRP’ye erişimini sağlayan aylık programının bir parçası.

Ripple Emanet Programının 23. Dilimini Açıyor

Aralık 2017'de, Ripple, her ay 1 milyar XRP'nin kilidini açmak için bir program yayınlamadan önce yaklaşık 55 milyar XRP'yi kilitledi. Bu, yatırımcının Ripple'ın tüm varlıkları bir seferde asla bırakamayacağına olan güvenini arttırmayı amaçlıyordu.

Bu, emanet programının kilidini açan 23'üncü Ripple dilimiydi. Emanet programı fikrini, her ayın başında önceden mayınlı XRP varlıklarının tutarlı bir şekilde salıverilmesini sağlamanın bir yolu olarak tasarladılar. 23. kilit açma döneminden sonra, emanet hesabı 5 milyar token azalmış durumda. Ortalama olarak, bu, her ay, 227 milyon XRP’nin Ripple tarafından dağıtıldığı veya satıldığı anlamına gelir.

Ripple Kilitli Tokenları Nasıl Kullanıyor?

Şirketin kilitsiz tokenları kullanmanın birkaç yolu bulunuyor. Bunları hediye edebilir, işletme maliyetlerini karşılamak için satabilir veya teşvik programları için kullanabilirler. Kalan XRP'nin geri kalanı emanet hesabına geri döner. Dijital varlıkların kilitli olmayan diliminin kripto borsalarına satılması, yeniden dağıtılması veya Ripple’in OTC cüzdanına girip girmeyeceği henüz belli değil.

Tarihsel olarak, bazı tokenların bir kısmı bağışlarla girmiş, bazıları ise tanıtım için dağıtılmıştır. Aynı şekilde, bazıları işlem potansiyelini test etmek için bankalara gitti.

Benzer şekilde, bazı XRP'ler de R3 ile yapılan bir anlaşma ile piyasada yer alıyor. Bununla birlikte, şimdilik, yerleşimin şartları ve büyüklüğü net değil. R3’ün  1 milyar dolarlık XRP aldığı söyleniyor, ancak bu durum kamuya açık bir bilgi değil.

Jed McCaleb’in cüzdanlarında da önemli miktarda XRP var. Projenin kurucu ortağı olan McCaleb'in hala 9 milyar tokenı bulunuyor ve her gün bir pay satabililme hakkına sahip.

XRP Fiyatı, Hype Eksikliğinden Dolayı Değişmedi

Swell konferansına bir haftalık bir süre kaldığı zaman, bu konferansın dijital tokenlarla ilgili hype’ın bir yolu olarak kabul edildi. Ancak, beklenen olay, XRP için gerekli hype’ı oluşturmadı. Piyasa fiyatı 0,29 dolar olarak gerçekleşti ve işlem hacmi 1,6 milyar dolar seviyesinde kaldı. Her ne kadar XRP, çok sadık bir kullanıcı tabanına sahip olsa da, şimdilik, XRP talebini artırmada yardımcı olmadı ve bu yüzden de fiyatı geriledi.

XRP, bu yıl en kötü performans göstericilerinden biri olduğu için bazı şüpheler çekmeye devam etti. Bu nedenle, herhangi bir hafif hype ve sonraki pump hareketleri, içerdekilere token satma şansını atlamaya teşvik edebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ