Ripple'ın kurucusu Chris Larsen, San Francisco girişiminin 11.000'den fazla banka ve finans kurumu tarafından kullanılan eski uluslararası ödeme ağı Swift'in yerine XRP'yi konumlandırdığını söyledi.

XRP Swift’in Yerini Alacak Diyen Ripple Kurucusu Chris Larsen’e Yatırımcılar Tepki Gösterdi: Fiyat Neden Artmıyor

Ripple'ın kurucusu Chris Larsen, San Francisco girişiminin 11.000'den fazla banka ve finans kurumu tarafından kullanılan eski uluslararası ödeme ağı Swift'in yerine XRP'yi konumlandırdığını söyledi.

Block Stars podcast'iyle ilgili yeni bir röportajda Larsen, bankaların işlemleri onaylamak için Bitcoin'in proof of work  sistemine güveneceğinden şüphe duyduğunu söyledi.

“Madenciler tarihi yeniden yazabilirler. Bu yüzden muhtemelen proof of work modellerinin Swift ve muhabir bankacılığın yerini alması için küresel finansal sistemin cesareti olduğunu görmeyeceğinizi düşünüyorum.

Bence XRP Ledger, zaten kanıtlanmış olduğunu düşünüyorum, mevcut verimsiz sistemin yerine geçebilir. ”

Blockchain ağlarına yapılan % 51 saldırıların teorik maliyetini izleyen Crypto51'e göre, şu anda Bitcoin defterini devralmak için yeterli bilgi işlem gücünü toplamak için saatte 334.703 dolara mal olacaktı.

XRP çıkarılamaz ve fikir birliği sağlamak için tamamen farklı bir protokole dayanır. Bunun yerine, Ripple işlemleri işlemek için güvenilir önerilen önerilen doğrulayıcıların listesini denetler. Ripple, bir gün XRP Defter'in merkezileştirildiği yönündeki suçlamaları körükleyen liste üzerindeki kontrolünü kaldırmayı planladığını söyledi.

Larsen, Ripple'ın şirket odaklı bir şirkete erken dönmeye karar verdiğini ve Swift'in ana hedefi olmaya devam ettiğini söyledi.

“Sanırım bir çeşit tüketici merkezli şirket olarak yola çıktık. Bununla birlikte, gerçekten maksimum etkiye sahip olmak için, mevcut finansal oyuncularla çalışan bir kurumsal şirket olmanın ve finansal sisteme yeni meydan okuyanların olmasının çok daha başarılı olacağını çabucak gördük. Çünkü bunlar zaten yüz milyonlarca müşterisi olan ve bu temel problemi olan organizasyonlardı.

Birçok yönden, belki yaptıkları şeyin % 80'i gayet iyiydi, değişmek zorunda değildi. Ancak 70'lerde inşa edilmiş bir sisteme bağımlı oldukları için temelde kırılmış olan sınır ötesi ödemelerin bu önemli bir bileşeni vardı - Swift ve bu Swift muhabir bankacılık sistemi, sadece bir kabus. ”

Ripple Kurucusu Chris Larsen XRP’nin swift’in yerine konumlanacağı söylüyor ancak yatırımcılar Ripple’a son derece tepkili. Çoğu kimse 3 senedir aynı palavraları dinliyoruz diyor.

Ripple’ın hamleleri XRP’ye zerre miktar fiyat katkısı yapmadığı için yatırımcılar projeyi çoktan terketmeye başladılar bile.

 İlerleyen zaman dilimlerinde XRP’yi kripto para dünyasının geri sıralarına doğru izlemek ihtimal dahilinde.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ