XRP, bir süre 0.20 doların altında fiyat ticareti ile üçüncü en büyük kripto para birimi durumunda. Dolaşımdaki toplam XRP [44 milyar] fiyatı kolayca telafi ediyor. Yazım sırasında, XRP 0.194 dolar seviyesinden işlem görüyor.

XRP, bir süre 0.20 doların altında fiyat ticareti ile üçüncü en büyük kripto para birimi durumunda. Dolaşımdaki toplam XRP [44 milyar] fiyatı kolayca telafi ediyor. Yazım sırasında, XRP 0.194 dolar seviyesinden işlem görüyor.

XRP'nin YTD performansı 16 Mart'ta % -24.43'e kadar düştü, Pazar günü % -2 idi.


Görüldüğü üzere, fiyat 13 Mart düşüşünden bu yana yukarı yönlü bir seyir izliyor, ancak yazım sırasında bu yörünge dirençle karşı karşıya ve sıkılıyor. Direnç 50 günlük hareketli ortalama tarafından sunulmaktadır. 50DMA'nın ötesinde, daha da büyük bir direnç var:  XRP için 200 DMA [mor]. Bu nedenle, XRP'nin kısa vadeli senaryosu şüphesiz düşüş gösteriyor.

Aroon göstergesine bakıldığında, Aroon-down çizgisi [kırmızı] tamamen tükenmiş, yani satıcılar ivme kaybetti, bu da aşağı doğru basıncın azaldığını gösteriyor. Bununla birlikte, aynı zamanda, Aroon-up hattı [yeşil] zaten dipte ve bir dalgalanma arıyor. Aroon göstergesindeki bu ayar, kısa bir süre için bile olsa XRP'nin 50 DMA'nın üzerine çıkma şansının olabileceğini gösterebilir.

XRP’nin düşüş trendinin nedeni çoktur, ancak somut olanı BTC ile korelasyonudur. 2017'den beri XRP, Bitcoin ile giderek daha fazla ilişkilendirildi. Yazım sırasında XRP için 180 günlük korelasyon [Pearson] rekor seviyelere yükseldi - 0.859, son yüksek seviye 12 Mart'ta 0.8511'de gerçekleşti, ancak son düşüş ve dalgalanma bu korelasyonun artmasına neden oldu.


Boğa piyasası sırasında artan bir korelasyon iyidir, ancak şu anki gibi genişletilmiş bir ayı piyasası sırasında yıkıcı olabilir. 2017 boğa koşusu sırasında, XRP korelasyonun faydalarından çok daha fazlasını elde etti, ancak Bitcoin altcoinleri yere indirdiğinde ayakta kalmak için mücadele ediyor.

 XRP'nin fiyatı önümüzdeki günlerde sıkışacak ve fiyat sadece 50 DMA'nın üzerine çıkmaya çalışarak sadece başarısız ve daha düşük seviyelerde olacak. Tek mühlet, fiyatın 50 DMA'ya 0.1950 dolara, yani mevcut fiyatından % 4.58'lik bir artışa yükselmesi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ