Toplulukları tarafından sevilen iki proje olan XRP ve Cardano (ADA), piyasa değeri ile CoinMarketCap zirvesinde daha da yukarı çıkmayı başardı.

XRP ve Cardano

Toplulukları tarafından sevilen iki proje olan XRP ve Cardano (ADA), piyasa değeri ile CoinMarketCap zirvesinde daha da yukarı çıkmayı başardı. Son haftalarda bir pozitiflik artışı elde ettikten sonra, her ikisi de sıralamada yükseldi ve şu an itibariyle XRP 6. sırada ve Cardano 7. sırada yer alıyor. XRP ve Cardano için kapitalizasyon tahminleri yaklaşık 18 milyar dolara ulaştı ve XRP eski sıralamadaki komşusunu 800 milyon dolar geride bıraktı. Binance USD, Solana (SOL) ve Dogecoin (DOGE) ilk 10'da geride kaldı.

Her iki projenin de önünde bir Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), USD Coin (USDC) ve BNB duvarı var. Bu madeni paraların kapitalizasyonu, XRP ve Cardano'nun en az üç katıdır, ancak her ikisinin de en az iki basamak daha yükseğe çıkmasına izin verebilecek bir boşluk var.

Amaç Ne?

XRP ve Cardano'nun zirvede kalmaya devam edebilmeleri için kripto piyasasıyla birlikte büyümeleri ve gelişmeleri gerektiği açık. Bununla birlikte, en üst sıralar için savaş o kadar basit değil: XRP ve Cardano'nun ulaşmak istediği ilk beşteki yerler USDT ve USDC stabilcoinleri tarafından işgal ediliyor. İşin özü bu.

66,2 milyar dolar ve 54,45 milyar dolarlık bir sermaye ile USDT ve USDC, piyasa türbülansını fiatta değil parada beklemeye karar veren yatırımcılar için tam teşekküllü bir park yeri haline geldi. Piyasa nihayet aktif birikim ve daha fazla büyüme aşamasına geçtiğinde, stablecoin'lerin kapitalizasyonunun bir kısmının, her şeyden önce en güçlü ve en tepeye en yakın olan diğer projelere geçmesi beklenebilir.

Bu tez Binance CEO'su ve BUSD "sahibi" Changpeng Zhao tarafından son tweetinde de doğrulandı:

İlk 10'dan 3'ü dijital paralar, yani geri dönmeye hazır çok sayıda "fiat" oturma alanı var.

İnsanlar kriptodan çıkmak isteseydi, çoğu dijital para tutmaz. https://t.co/QONyq1894U

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 31 Temmuz 2022

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ