Ethereum ve XRP'nin büyük bir iyileşme olasılığını görmek için en az 150 $ 'a geri dönmesi gerekecek.

XRP ve Ethereum Rekor Seviyelerden Düşüş Noktasında Hiç Bu Kadar Yakınlaşmamıştı

Ethereum ve XRP'nin büyük bir iyileşme olasılığını görmek için en az 150 $ 'a geri dönmesi gerekecek.

Cumartesi günü bitcoin fiyatındaki yüzde 10'a yakın düşüşün ardından, altcoin pazarı bir kez daha sert bir düşüş gösterdi. Özellikle XRP ve Ethereum rekor seviyelere göre sırasıyla yüzde 94 ve yüzde 91 azaldı.

Altcoinlerin ezici performansı, tüm kripto para piyasasının değerlemesinin Mart başından beri 100 milyar doların altına düşmesine neden oldu.

XRP ve Ethereum kasvetli kısa vadeli eğilimler görüyor

Son haftalarda, XRP'nin fiyatı, Ripple tarafından XRP'nin kurumsal satışlarının önemli ölçüde daha düşük olmasına rağmen, 2017 ortasından beri görülmeyen seviyelere düştü.

Geçtiğimiz yıl boyunca, küçük piyasa değeri olan altcoinler genellikle XRP'nin kısa vadeli fiyat trendini izledi; XRP'nin fiyatı düştüğünde, düşük piyasa değeri olan kripto para birimleri de düşük performans gösterir.

XRP'nin cansız momentumu ve makro düzeyde art arda üç düşük yüksek, alıcılardan kısa vadede XRP için güçlü bir toparlanma sağlama talebinin düşük olduğunu göstermektedir.

Ethereum, 2020'nin başından beri XRP'den daha iyi performans gösterse de, bitcoin'in anahtar direnç seviyelerinden çıkamamasından etkilenen benzer şekilde durgun bir eğilim görüyor.

Önde gelen kripto para birimi tüccarı DonAlt, bu hafta başında Ethereum'un fiyatının büyük bir iyileşme olasılığını görmek için en az 150 dolara yükselmesi gerektiğini söyledi.

“USD kuru daha da kötü görünüyor. ETH % 90 + düştü ve şimdi düşük yükseklere ve düşük düşüklere kaymaya devam ediyor. Bir sonraki adam kadar yükselişten hoşlanıyorum, ancak ETHUSD ticaret yapıyor ve 150 doların altında kapanıyorsa daha yüksek fiyatlar beklemek için çok az neden görüyorum.

Şu anda, Ethereum'un fiyatı 128 $ seviyesinde seyrediyor ve uzun vadede bir ralliyi başlatmak için yakın vadede yüzde 20'lik bir artış görmesi gerekiyor.

Kripto pazarında herhangi bir katalizör var mı?

Kripto para piyasasında fiyatlarda yüzde 20'lik bir artışı tetikleyecek önemli katalizörlerin olup olmadığı belirsizliğini koruyor; özellikle de koronavirüs pandemisine korku düzeyi artmaya devam ettikçe belirsizlik daha bir hal alıyor.

Teknik analistler genellikle altcoin piyasasının önümüzdeki haftalarda canlanmaya başlaması için bitcoin'in küresel hisse senedi piyasasının dibe vurmasının bir sonucu olarak güç göstermesi gerektiğine inanıyorlar.

 ABD hisse senedi piyasasında ikinci çeyrekte elde edilen kazanç henüz açıklanmayan analistler, borsadaki kısa vadeli trend konusunda da olumsuz olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ