Avukat John Deaton, SEC Başkanı Gary Gensler'in kripto endüstrisi oyuncularını ihmal ederken Wall Street'teki arkadaşlarını desteklediğini söyledi.

XRP ve SEC: – Avukat, Büyük Yolsuzluğu Ortaya Çıkaran “Gensler Dosyalarını” Açıkladı, Ripple Kötü Adam Değil

Avukat John Deaton, SEC Başkanı Gary Gensler'in kripto endüstrisi oyuncularını ihmal ederken Wall Street'teki arkadaşlarını desteklediğini söyledi.
Gensler'in, Vanguard Group tatmin olmayana kadar Ripple aleyhindeki davayı sürdüreceğini de sözlerine ekledi.

Blockchain girişimi Ripple Labs ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki yasal savaş, hikayede yeni kıvrımlar görmeye devam ediyor. Birçok piyasa oyuncusu, bu durumu dijital varlık endüstrisinin geleceğini belirlemede son derece önemli görüyor.

Ripple davayı kazanırsa, kripto endüstrisi için yeni bir şafak olacaktır. Öte yandan, SEC yoluna devam etmeyi başarırsa, bu, kripto endüstrisinin önünde daha da katı düzenlemeler göreceği anlamına gelir.

Avukat John E. Deaton tarafından başlatılan bir platform olan CryptoLaw, SEC Başkanı Gary Gensler'in işleyişine ilişkin bazı temel sırları ifşa etti. Deaton, sözde "Gensler Dosyaları"nda, SEC Başkanının başkalarının çıkarına hareket ediyor olabileceğini belirtti.

Temmuz 2022'de, SEC Başkanı Gary Gensler'in 100 milyon dolardan fazla fon varlığı olduğu ortaya çıktı. Bu fonlar esas olarak Vanguard Group tarafından iki şirketi Annabel Lee LLC ve Marital Trust aracılığıyla yönetilmektedir. Deaton söyleyerek yorumladı.

Vanguard Group'un Gensler'in 100 milyon dolarlık kişisel servetini yönettiğini ve SEC Başkanı olduğundan beri onlara ofisine aşırı erişim izni verdiğini not etmek önemlidir.

Ayrıca, Gensler'in halka açık programı, kriptoyla ilgili şirketlerle kayda değer bir toplantı göstermiyor, ancak Vanguard Group ile en az yedi toplantı gerçekleştirdi.

Tam da tüm kripto endüstrisinin "Boğulma Noktası 2.0 Operasyonu" ile karşı karşıya olduğu bir zamanda, Genseler'in Wall Street'teki finans devlerine yönelik seçici kayırması açıkça ortadadır. Eylül ayında, Fox Business'ta bir gazeteci olan Eleanor Terrett, Gensler'in halka açık toplantısında CFTC, SEC ve Vanguard Group yöneticilerinin yanı sıra Çin büyükelçisi Nicholas Burns ve Black Rock'ın da yer aldığına dikkat çekti. kripto endüstrisi oyuncuları.

SEC'in Ripple ve Kripto Üzerindeki Baskısının Arkasındaki Neden

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son iki yıldır tamamen Ripple'ın peşinde. Avukat John E. Deaton'ın SEC'in eylemlerinin arkasında bir teorisi var. Deaton, Gensler'in Wall Street'teki arkadaşlarını tatmin etmemesi halinde düzenleme eylemlerine yaptırım yoluyla devam edeceğini kaydetti. Geçen ay Twitter dizisinde Deaton şunları yazdı:

Netlik ve rehberlik sağlamayan uygulama politikasıyla düzenlemesine devam edecek ve daha sonra, eski oyuncular tatmin olduktan sonra, bir tür netlik sağlanacak ve ardından kripto yeterince güvenli olarak etiketlenecek ve yatırımcılar "korunacak".

Avukat ayrıca, BlackRock gibi Wall Street devlerinin kripto konusunda iyimser olmasına rağmen, düzenlemelerin devreye girmesini beklediklerini açıkladı.

Kesin olan bir şey var ki, Ripple davası kesinlikle kripto alanında bir öncelik oluşturacaktır. Aynı zamanda ABD'deki dijital varlıklara düzenleyici odaklı bir yaklaşımın başlaması anlamına da gelir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ