Ripple, birkaç hafta içinde dördüncü kez aynı direnci tekrar test ettiğinden zayıf görünüyor. Ripple'ın buradan toparlanması Bitcoin'in hareketine çok fazla güvenecek anlamına geliyor.

Ripple, birkaç hafta içinde dördüncü kez aynı direnci tekrar test ettiğinden zayıf görünüyor. Ripple'ın buradan toparlanması Bitcoin'in hareketine çok fazla güvenecek anlamına geliyor.

Ripple’in son iki haftadaki performansı endişe vericiydi. XRPUSD önceki düşük seviyelerine ulaştı. Ripple için tek iyi haber, sadece birkaç gün önce gerçekleşen Bitcoin yarılanmasıydı.

Bitcoin, Ripple’ın düşük seviyelerinden toparlanmasını destekledi. Şimdi, genellikle iyi bir işaret olurdu. Bununla birlikte, bu durumda, XRPUSD uygun bir fiyat noktasına ulaştığında, XRP sahiplerinin satış yapma ihtimaline sahip olmaları muhtemeldir.

Ripple için gün aralığı 0.19134 $ - 0.19660 $. XRP için günlük zaman dilimi, Ripple'ın 0.19802 $ 'lık kritik direnç seviyesinin hemen altında işlem yaptığını gösteriyor.


XRP bu direnç seviyesini son bir aydan bu yana en az dört kez tekrar test etti. Yine bu seviyeye ulaşır ve tekrar yükselirse, ayılar Ripple'ı daha da aşağı sürükleyecektir. Bir sonraki destek 0.19526 $ 'dır.

Bu senaryoda XRP yatırımcıları için tek umut ışını, Bitcoin'in geri tepmesini çevreleyen iyimserliktir. XRPUSD için Göreceli Güç Endeksi veya RSI, günlük grafikte yükselişe geçti. Ancak, MACD hala düşüş eğilimindedir.

XRP dahil çoğu Altcoin, şimdi BTCUSD momentumuna büyük ölçüde güveniyordu. Şimdi uğurlu Bitcoin yarılanması sona erdiğine göre, önümüzdeki birkaç hafta çok önemli olacak.

XRP kritik direnci aşmayı başarırsa, boğalar yük alabilir. Ripple potansiyel olarak geri dönebilir ve 0.22 $ aralığına yönelebilir. Ancak, mevcut makroekonomik koşullar göz önüne alındığında, bu daha az olası görünmektedir.

 Bununla birlikte, analistler BTCUSD'de bir sıçrama umuyorlar. Bu nedenle, Altcoinlerdeki sıçrama olasılığı göz ardı edilemez.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ