Ripple’in XRP havale platformunun en yüksek profilli kullanıcısı MoneyGram, Visa’nın para taşımak için ödeme raylarını kullanan yeni bir anında çözümleme hizmeti başlattı.

XRP

Ripple’in XRP havale platformunun en yüksek profilli kullanıcısı MoneyGram, Visa’nın para taşımak için ödeme raylarını kullanan yeni bir anında çözümleme hizmeti başlattı.

MoneyGram’ın gerçek zamanlı havale ürünü FastSend kullanıcıları yalnızca alıcının adını ve telefon numarasını girerek para gönderebilir.

Basın açıklamasına göre, hizmet “sektörün en hızlı işlem sürelerini ve en sorunsuz para transferi kullanıcı deneyimini” kolaylaştırmak için Visa Direct'ten yararlanıyor.

Para gönderildikten sonra, alıcılara kullanılabilir paraları olduğunu bildiren bir metin gönderiliyor. Daha sonra MoneyGram uygulamasına giriş yapabilir ve anında para talep etmek için banka kartlarını ekleyebilirler.

FastSend, işlem başına maksimum 10.000 ABD Doları ile 1,99 ABD Doları tutarında bir ücret almaktadır. Hizmet şu anda ABD'de ve ABD'den İspanya'ya havaleler için kullanılabiliyor. Şirket bu yıl daha fazla pazar eklemeyi planlıyor.

Ripple, şu anda XRP'den ortalama günlük hacminin % 10'unu ABD ve Meksika arasında taşımak için kullanılan MoneyGram'a toplam 50 milyon dolar yatırım yaptı.

MoneyGram CEO'su Alexander Holmes'a göre, Ripple ürünü dünyanın dört bir yanındaki daha fazla bölgeye genişletmek için çalışırken, anlık XRP havalelerini optimize etmek şirketin uzun vadeli önemli hedeflerinden biri.

“Şimdilik Ripple’ın kripto para birimini XRP'yi dolarlardan pesoya geçmek için bir değişim aracı olarak kullanıyoruz. Ve XRP ortada oturuyor. Uzun vadede her şeyin değerinin ne kadar ilginç olduğunu düşünüyorum.

Ancak söyleyeceğim şey, modeli mükemmelleştirebildiğimiz ölçüde, anında fon akışını, verilerle anlık para hareketini gerçekten kolaylaştırabildiğimiz ve A ülesindeki bir müşterinin B ülkesine sorunsuz ve verimli bir şekilde para almasına izin verebildiğimiz ölçüde, Bence herkes bunu talep ediyor. ”

Holmes, Visa ile yeni ürün işbirliğinin para taşımayı kısa mesaj göndermek kadar kolay hale getirdiğini söyledi ve şu vurguyu yaptı:

 “FastSend son derece popüler mobil uygulamamızın başarısına dayanıyor ve MoneyGram’ın dijital P2P ödemelerinin gelişimindeki lider konumunu daha da geliştirecek.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ