Önümüzdeki on yıl içinde yaklaşık 50 trilyon doları miras olarak devralacak olan Y kuşağı ve x nesli Bitcoin (BTC) için en boğa işi olabilir.

Y Kuşağı Bitcoin’i Bu Seviyelere Taşıyabilir

Önümüzdeki on yıl içinde yaklaşık 50 trilyon doları miras olarak devralacak olan Y kuşağı ve x nesli Bitcoin (BTC) için en boğa işi olabilir.

Önde gelen kripto borsalarından birinin şirket içi araştırma ekibi olan Kraken Intelligence tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 2044 yılına kadar 350.000 dolara yükselebilir. Bu, y kuşağının servetinin Bitcoin olacağı anlamına geliyor.

Şu an itibariyle, bebek patlamaları (1946 ve 1964 arasında doğan Amerikalılar) ülkenin toplam servetinin yüzde 57'sini kontrol ediyor. Bununla birlikte, y kuşağı ve x kuşağının  önümüzdeki iki yıl içinde yaklaşık 50 trilyon dolarlık servet kazanması bekleniyor ki bu da tarihteki en büyük nesil servet transferlerinden biri gibi görünüyor.

Bu paranın iyi bir kısmının Bitcoin'e aktarılabileceği fikri sadece arzulanan bir düşünce değildir. Birden fazla ankete göre, y kuşağı en kripto dostu nesil olma eğilimindedir. Blockchain Capital, yüzde 42'sinin önümüzdeki beş yıl içinde BTC satın almak isteyeceğini tespit etti.

 Kraken Intelligence tarafından yayınlanan rapor, BTC fiyatının sadece Amerikalı yatırımcıları içerdiğinden 400.000 dolardan çok daha yüksek olabileceğini belirtiyor. Yine de, y kuşağı ve x nesli  tarafından miras alınan tüm paranın sadece yüzde biri, Bitcoin'i 2044'e kadar 70.000 dolara itmek zorunda kalacaktı, ki bu en muhafazakar tahmin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ