Milenyum Kuşağı Bitcoin'in 10 Kar Artmasına Neden Olacak

Y Kuşağı Bitcoin

Kripto para piyasasındaki gizemli yükseliş tüm hızıyla sürüyor. Bitcoin 2019 yılı itibariyle ilk kez 5.000 dolar bandının üzerine yükseldi. Analistlerin kripto paraların geleceğine ilişkin tahminlerinde de gözle görülür bir iyimserleşme yaşanıyor. Elbette piyasalar düşerken olduğu gibi yükselirken de herkes “ben demiştim” demek ister.

Kripto para araştırma şirketi Messari’nin kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda performansına ilişkin önemli bir iddia ortaya attı. Selkis, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda boğa koşusuna devam edeceğine ve %1.000’in üzerinde değer kazanarak 50.000 dolara ulaşacağına inanıyor. Ryan Selkis, Y kuşağının gelecek yıllarda başlatacağı değer transferinin kripto paralara olan ilgiyi arttıracağına inanıyor.

Bitcoin, 4.200 dolar bandını kırmadan önce 28 Mart’ta bir paylaşımda bulunan Ryan Selkis gelecek 20 yıl içerisinde Y kuşağına ebeveynlerinden 30 trilyon dolarlık büyük bir servet kalacağını ve bu servetin bir kısmının kripto para piyasasına akacağını belirtmişti.

Bu servetin bir kısmının dahi kripto paralara akması durumunda kripto para piyasası multi trilyon dolarlık bir piyasa haline gelecek. Selkis’in iddialarının gerçeğe dönüşmesi halinde Bitcoin’in 50 bin dolara ulaşması kaçınılmaz olacak.

Bitcoin’in şu anki piyasa değeri 87 milyar dolar seviyesinde. Kripto para piyasası ise 180 milyar dolar bandında hareket ediyor. Selkis eğer iddialarında haklı çıkarsa kripto para piyasasına en az 300-400 milyar dolarlık bir para girişi olacak. Bu rakam Bitcoin’in mevcut piyasa değerinin yaklaşık 4 katı. Böylesine bir senaryo Bitcoin’in 10 ila 20 kat büyümesine yol açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ