Küresel emeklilik krizi kötüleştikçe, y kuşağı emeklilik güvenliğini korumak için yeni emeklilik stratejilerine bakıyorlar. Bitcoin bu amaca hizmet edecek mi?

Küresel emeklilik krizi kötüleştikçe, y kuşağı emeklilik güvenliğini korumak için yeni emeklilik stratejilerine bakıyorlar. Bitcoin bu amaca hizmet edecek mi?

Y Kuşağının Finansal Durumu Görece Kritik

Bebek patlaması ve sonra X Kuşağı, enflasyonla baskın yatırımları ve şu anda krizde olan çeşitli emeklilik programlarını popüler hale getirdi.

X kuşağının bebeklerinin daha az parası vardı. Ve sırayla, y kuşağının ise daha da az parası var. Böylece, ebeveynleri ile karşılaştırıldığında emeklilik beklentileri giderek endişe verici hale gelmektedir. Washington Post'a göre, “Y kuşağı henüz 2023'e ulaşmadı - bu yaklaşık 2023'e kadar olmayacak - ancak finansal durumları nispeten korkunç. Ülkenin servetinin sadece yüzde 3.2'sine sahipler. X kuşağını yakalamak için, servetlerini sadece dört yıl içinde üç katına çıkarmaları gerekiyordu. 1950’li yıllarda doğanlara ulaşmak için net değerlerinin yedi kat atlaması gerekiyor. ”


Aslında, binlerce yıl emeklilik beklentilerinden zaten endişe duyuyor. Ulusal Emeklilik Güvenliği Enstitüsü'ne (NIRS) göre, y kuşağının yarısı istedikleri zaman emekli olabileceklerini düşünüyor. Ve ebeveynlerinden daha uzun yaşayacakları için emeklilik tasarruflarından daha fazla endişe ediyorlar. Ve NIRS ekliyor,

“Yüzde doksandan fazlası ülkenin emeklilik sisteminin stres altında olduğunu ve reform yapılması gerektiğini kabul ediyor. Bu kuşağın, ebeveynlerinin emeklilik sırasında bir araya gelme mücadelesine tanık olduğu göz önüne alındığında, emeklilik güvenliğine ulaşma konusundaki endişeleri - onlarca yıl uzakta olsa bile - garantilidir. ”

Gerçekten de Real Vision'ın CEO'su ve kurucu ortağı Raoul Pal, The Coming Retirement Crises adlı videosunda, y kuşağının Amerikan emeklilik Rüyasını yerine getiremeyeceği konusunda uyarıyor.

Y Kuşağı Bitcoin’e Yatırım Yapmalı

Sonuç olarak, birçoğu y kuşağına ebeveynlerinin nesillerinden farklı emeklilik planlarına bakmalarını tavsiye ediyor.

Örneğin, milyarder Tim Draper genç nesile Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin başarılı bir emekliliğin anahtarları olmasını öneriyor. Bankacılık endüstrisini yüz binlerce doları borç altına almakla suçlayan Draper, Fox Business'a “Kripto para birimi başarılı bir emeklilik tasarruf planının anahtarı” ifadesini kullanıyor.

Aslında birçok genç bunu zaten yapıyor. Rachel Wolfson'un Bloomberg’e yazdığı gibi,

"İlginçtir ki, y kuşağının kripto paralara yatırım yapmasının ana nedenlerinden biri emeklilik fonları için tasarruf etmektir."

En önemlisi, y kuşağı zaten Bitcoin ve diğer kripto para bir IRA'ya yatırım yapabilirler. Bitcoin IRA, bir IRA veya 401K fonunun bir Bitcoin IRA'ya aktarılmasına izin verir.

Bu Bitcoin tabanlı enstrümanlar çekişiyor gibi görünüyor. Ocak 2020'de Bitcoin IRA,

“[Bitcoin IRA], bir yıl önce 7/24 kendi kendine işlem yapan kripto IRA platformunu başlattıktan sonra kripto para birimi işlemlerinde 400 milyon dolarlık fonu aştı.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ