Yahoo kurucu ortağı, Bitcoin’in toplumumuzda önemli bir rol oynayabileceğine inandığını ifade etti.

Yahoo kurucularına göre Bitcoin, para birimi olarak değerlendirildiğinde, muhtemelen küresel bir güç olacak.

AME Cloud Ventures'ın başında olan Jerry Yang, Perşembe günü CNBC'ye verdiği demeçte, "Dijital para birimi olan Bitcoin henüz o seviyede değil." dedi.

Jerry Yang, Çin'de düzenlenen Guangzhou'daki Fortune Global Forum'unda oturum arasında konuşurken. "Kişisel olarak, dijital para birimlerinin toplumumuzda iyi bir rol oynayabileceğine dair bir inanç duyuyorum. Ancak şu an için, daha çok, para birimi olarak kullanmaktan ziyade yatırım yapmanın ve dönüş elde etmenin aracı olarak yönlendirildiğini düşünüyorum.” dedi. 

Perşembe günü, Bitcoin psikolojik olarak düşünülen seviyeyi yani 15.000 doları aştı. Bu dönüm noktası Coinbase borsasında saat 10:00'da gerçekleşti ve bu platformda 15.200 dolara işlem gördü.

Dijital para birimi 1.000 dolar seviyelerinde başladı ancak yatırımcı ilgisi arttıkça kazançlar son aylarda çok yüksek seviyelere fırladı. Bitcoin'in piyasa değerindeki belirgin artış, şu anda S&P 500'teki en büyük 20 hisse arasında yer alacağını ve 250 milyar doların üzerinde bir değeri olacağını gösteriyor.

Ancak Yang, dijital para birimi konusunda inançlı olduğunu ileri sürerken diğer bazı isimler Bitcoin’e şüpheyle yaklaşmaya devam ediyor.

JPMorgan Chase CEO'su Jamie Dimon, Bitcoin'in "dolandırıcılık" olduğunu ve bunun sonunda "patlayacak" olduğunu söylemişti. Dijital para yatırımcısı ve eski Fortress hedge fon yöneticisi Michael Novogratz geçen hafta Bitcoin ve benzeri kripto para birimlerinin "hayatımızın en büyük balonu" olabileceğini söylemişti.

Diğer bir taraftan Novogratz, gelecek yılın sonuna kadar Bitcoin’in 40.000 dolara ulaşabileceğini de öngördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ