Ethereum, Mayıs ayından bu yana ilk kez 4.000 doların üzerine çıktı ve yaklaşık %5 artarak 4.030 dolara yükseldi.

Yakım Rakamı 200.000’e Yaklaşırken Ethereum 4.000 Doları Aştı

Ethereum, Mayıs ayından bu yana ilk kez 4.000 doların üzerine çıktı ve yaklaşık %5 artarak 4.030 dolara yükseldi.Oranı, Bitcoin üzerinde önemli ölçüde yükseldi, tekrar Eth başına 0.078 BTC'nin üzerine çıktı.Bu da fiyat hareketinin Ethereum ile ilgili faktörlerden kaynaklandığını gösteriyor.

Böyle bir faktör, Legally Blonde aktris Reese Witherspoon'un Eth satın aldığını kamuya açıklamış olması olabilir.Başka bir faktör de, bir aydan kısa bir süre içinde 600 milyon dolar değerinde 183.000'den fazla Eth'in yakılmış olması olabilir.

İlk kez, Ethereum şu anda büyük ölçüde deflasyonist ve blok başına yakılan miktar genellikle yeşil çizginin altında gösterildiği gibi blok ödülünün üzerinde.

Eth Deflasyonist Hale Geliyor

Yatırımcılar tarafından yeniden dolaşıma sokulan arzdaki bu azalma, yeni talep olarak etkili bir şekilde hareket eder.Çünkü her şey eşit, fiyatın yarım milyar dolardan fazlasının dolaşıma girmediği düşünüldüğünde artması gerekir.

Yeni NFT projeleri sahneye çıkmaya devam ettikçe, diğer her şey tam olarak eşit değil.En sonuncusu, ücretsiz olarak verilen Loot NFT'leri ile binlerce değerinde bir airdropa sahip olan Loot.

Axie Infinity bir haftada yaklaşık 2.000 Eth yaktığı için kullanımı çekmeye devam ediyor.OpenSea, son 24 saat içinde Uniswap'tan iki kat daha fazla yanması ile hakim olmaya devam ediyor.

Defi, şu an için NFT'ler tarafından açıkça gölgeleniyor, ancak Mirror'ın neden geleneksel brokerlerden hisse satın aldıklarını merak ediyor olabilir, ancak ücretsiz token  alırken onları teminat altına alabilirler.

Üstünlüğünün ve demokratikleştirici etkilerinin açıkça düşmanları var, ancak, Kongre veya yüksek mahkeme kararı ile herhangi bir şeyi uygulamak için yetki gerektirdiği gerçeğini tamamen görmezden gelerek, hızlı koşma versiyonunu yapan ve izin yerine af dileyen bankacı Gensler gibi.

Ancak Gensler bile NFT'lerin menkul kıymetler olduğunu söyleyemez, bu nedenle bu yeni iş modellerinin çoğu, SEC'in bütçesi 5 kat artırılsa bile hiçbir yere gitmiyor, şimdi yılda sadece 200 milyon doları, kriptolar hariç 100 trilyon dolarlık bir pazarın ötesine geçmek bir yana.Bu nesil, kullanıcıları katılımları için ödüllendirme gücünü kendi başına toplarken, bu kullanıcıları platform sahiplerine dönüştürdüğü için bir yaz patlaması yaşıyoruz.

2000'lerin başında Bitcoin gibi bir şey olsaydı, Twitter, Facebook, hatta belki Google gibi bir şey sadece bize ait olmakla kalmaz, bizim tarafımızdan yönetilirdi. Bunun yerine, bizi yönetebileceklerini düşünüyorlar.Kesinti için yörünge belirlendiği için çok geç. Artık tek akıllı hareket, barışçıl dijital devrime katılmak. Doğrudan devrime kur yapmadan başka kazanan hamle yoktur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ