Geçtiğimiz hafta Miami'de gerçekleşen Bitcoin Konferansı, kripto para topluluğuyla konuşmak için girişimciler, yatırımcılar, avukatlar ve liderler dahil olmak üzere yaklaşık 4000 kişi bir araya geldi.

Konferans, 2012'deki düzenlenmiş olan ilk konferansta ki 100 katılımcı dan sonra uzun bir yol kat etti. Kurucusu Dr. Moe Levin, mevcut gelişmeler, yatırım fırsatları ve trendler hakkında kripto para topluluğunu bilgilendiren ve ağa mükemmel bir atmosfer sunan bu etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Overstock CEO'su Patrick Bryne, Amerikan İktisadi Araştırmalar Enstitüsü Jeffrey Tucker ve BitInstant CEO'su Charlie Shrem gibi James L. Knight Kongre Merkezi kripto para endüstrisinde ki isimlar konuşmacılara seslendi. Blockchain teknolojisi, dijital varlıklar ve Bitcoin gibi Blockchain teknolojilerinin ekonomik geçmişi ve geleceği hakkında konuşmalar yapıldı.

Açılıştan iki hafta önce konferans, "ağ tıkanıklığı" nedeniyle bilet alımlarında kripto para ödemelerini kabul etmeyi durdurdu. Ancak olay, bazı merkezi sistemlerin merkezden uzaklaştırılmasına fayda sağladığını açıkladı.

Balon içindeyiz

Sean Walsh, "Breaking Down Bitcoin" sunumunda, kripto para piyasasının benzeri görülmemiş niteliklere sahip olduğunu ve temel değerini çoğu yatırımcının kullandığı borsalar gibi geleneksel bir biçimde almadığını hatırlattı.

Birçok konuşmacı, Bitcoin'in bir balon içinde olduğunu kabul etti. Charlie Shrem, birkaç farklı Blockchain şirketine yatırım yapmak mümkün olsa da, bu şirketlerin bir çoğunun başarısız olacağını söyledi. Ancak, yatırım yaptığınız 100 şirketten sadece ikisinin başarılı olmasına rağmen buna değebilir dedi. Charlie Shrem, daha sonra, Pets.com gibi bir sürü web sitesinin çöktüğü dot-com balonunu hatırlattı.

Chainstone Labs'ın kurucusu ve CEO'su Bruce Fenton, katılımcılara dijital varlıkları analiz etmek, potansiyel başarısını değerlendirmek ve tahmin etmek için bir araç önerdi. Fenton, Spacesuit X adlı 100 noktalı bir yatırım değerlendirme aracı hakkında konuştu.

Şöhret ve para aramak


Konferans salonu çoğunlukla önümüzdeki aylarda projelerini başlatmak isteyen şirketlerden ve AI, Bitcoin ATM'ler ve sanal gerçeklik gibi Blockchain alanlarında gelişen teknolojileri gösteren şirketler içeriyordu. Katılımcı firmaların birçoğu konferans salonundaki izleyicilerle, yatırımcılardan finansman sağlamayı umut ederek projelerinin hedefleri hakkında konuştu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ