Hem Bitcoin (BTC) hem de geleneksel pazarlar geçen hafta çöpe atılmış durumda. Corona virüsü hisse senetlerindeki dik selloff için çoğu uzman tarafından suçlandı

Hem Bitcoin (BTC) hem de geleneksel pazarlar geçen hafta çöpe atılmış durumda. Corona virüsü hisse senetlerindeki dik selloff için çoğu uzman tarafından suçlandı. 2020'nin başlarında mükemmel boğa koşusundan iki katına çıkan Ethereum (ETH), Bitcoin'e karşı geri çekilmesinde iyi duruyor.

Haftalık ETH / Bitcoin çizelgesinden başlayarak, 55 haftalık EMA'nın dünkü haftalık kapanışta neredeyse tutulduğunu görüyoruz. Hafif hayal kırıklığı yaratsa da, işareti çok fazla kaçırmadı ve ilk etapta seviyeyi tekrar kazanmak olağanüstü bir başarı oldu. Altcoin hala önemli bir destek bölgesinde iyi durumda ve daha da önemlisi 'Kapitülasyon Hattı'na yakın bir yerde değil.


Histogram da burada çok iyi duruyor, neredeyse yükselişinin tepesinde yayılıyor ve şimdiye kadar oldukça kararlı görünüyor.

Günlük ETH / Bitcoin çizelgesinde de işler iyi görünüyor, birkaç gün önce .382 Fibonacci seviyesinden bir sıçrama ile altcoin kaldığı 21 EMA'nın üzerine geri itiliyor.


RSI burada istikrarlı görünüyor, ancak şu anda hiçbir boğa sapması görünmüyor; ve histogram kesinlikle momentum tersine dönüyor gibi görünüyor. Hep birlikte, ETH / Bitcoin tablosu umut vericidir ve Ethereum'un burada sağlıklı destek oluşturmasını bekleyebiliriz.

Bu ETH / Dolar grafiğinde nasıl açıklanır? Oldukça iyi ve 55 EMA'nın son birkaç gün içinde şiddetle savunduğunu görüyoruz. Histogram, momentumun en azından LTF'de yükseliş için tersine döndüğünü daha da açıkça gösteriyor.


 Bitcoin’in HTF yükseliş trendi düşmeyi tehdit etse bile Ethereum hakkında çok kasvetli olmak zor. Ethereum’un MTF düşüş trendi, görünüşe göre 210 doların üzerinde tutma şansına sahip, bu da HTF artış trendini büyük bir farkla koruyacak. Başka bir şey yoksa, bu hafta tersine iyi bir LTF göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ