Yapay zekanın (AI) Bitcoin ve Kripto Endüstrisini başarılı bir şekilde gelişen bir endüstriye nasıl dönüştürdüğünün ilk beş yoluna gelin bir göz atalım.

Yapay Zeka Bitcoin ve Kripto Endüstrisini Nasıl Dönüştürüyor?

Yapay zekanın (AI) Bitcoin ve Kripto Endüstrisini başarılı bir şekilde gelişen bir endüstriye nasıl dönüştürdüğünün ilk beş yoluna gelin bir göz atalım.

Yapay zekanın hiçbir sanayi ya da ticaret departmanına dokunulmadığı kolayca söylenebilse de, hala bir ana sanayi sektörü kalmıştır. Kripto para birimi, dijital çağın önemli ürünlerinden biridir. Merkezi olmayan bir düzenleme yöntemini izleyen tam bir yazılım tabanlı dijital para birimi. Bu, bankaların veya hükümetin etkisi altında hiçbir otorite veya üçüncü taraf etkisi olmadığı anlamına gelir. Bununla birlikte, güçlü bir blockchain teknolojisi olduktan sonra bile, her tür kripto para biriminin sektördeki sınırlamaları da vardır.

Bununla birlikte, son istatistik yayınlarına göre, kripto para birimi, finansal ve dijital işlemlerle uğraştığından, herhangi bir endüstriyel alanda pratik olarak kullanılabilir. Kripto para madenciliği, devam eden yüksek ve düşük seviyelerden sonra bile kârlı bir iş olmaya devam ediyor. Ve Çin, genel madencilik ağındaki toplam kontrolün % 75'ini oluşturan en büyük endüstri oyuncusu. Bu rakamlar, kripto endüstrisinin risk ve kayıplardan adil bir pay almasına rağmen, insanların hala endüstri alanında oynamaya istekli olduklarının kanıtıdır.

Birçok endüstrinin yapay zekayı blockchain ile birlikte en iyi şekilde çalışmasının nedeni budur. Her ikisi de kuşkusuz teknolojik yeniliği büyük ölçüde hızlandıran ve her sektörde çok sayıda değişiklik getiren en önemli teknolojiler olmuştur.

Bu nedenle, blockchain teknolojisi ile gerçekleştirilen AI potansiyelini anlamak için, yapay zekanın kriptoyu başarılı bir şekilde başarılı bir endüstriye dönüştürmenin en iyi beş yolu aşağıda yer alıyor:

Ölçeklenebilirlik

Yapay zeka, işlemlerin genel verimliliğini artırmak için öğrenme sistemlerini ademi merkeziyetçi hale getirmede başarılı olmuştur. Veri paylaşım yöntemleri bile, maksimum hedeflere ulaşmak için ölçeklenebilirliği uzun bir yoldan sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Blockchain teknolojisi, her 10 dakikada bir kripto para birimini 1 MB'lık tutarlı bir hızda çalıştırmakta başarılı olmuştur. Zaten 100 GB'ı aşan başarılı bir hızla büyüyor. Satoshi Nakamoto, blockchain teknolojisini ilk tanıttığında, bu bloklama konseptini, işlemlerin tamamlanmasıyla ilgili ek verileri silme olasılığı olarak öne sürdü, böylece tüm blockchain tek bir bilgisayarla sınırlı kalmadı.

Güvenlik

Facebook’un kripto para birimi Libra’nın lansmanı ve ABD hükümetinin teröristler tarafından kullanılmasıyla ilgili artan endişelerinin ardından, gelişmiş koruma, kripto paraların dünya çapında dijital para biriminde yerini almasını sağlıyor. Başlangıçta nasıl tasarlandığından dolayı bir blockchain ağını kesmek neredeyse imkansız olsa da, her zaman sistemi kırmaya çalışan dolandırıcıların riski vardır. Sistemin ‘şifreli’ ismine çok ters düştüğü gibi, hiç de şifreli değildir. Doğrudan halkın gözünde çalışan şeffaf, merkezi olmayan bir sistemdir. Burada yapay zeka önemli bir rol oynamaya değer. Son birkaç yıldan bu yana, makine öğrenimi inanılmaz bir ilerleme kaydetti ve bu, blockchain uygulamalarının güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için mükemmel bir müttefik haline getiriyor.

Verim

2019 Küresel Blockchain Anketine göre, katılımcılar geçen yıla göre 5 milyon dolar daha fazla blockchain girişimi yatırımı yapmak istiyorlardı. Katılımcıların % 53'ü bunu işlemler için kritik bir ihtiyaç olarak kabul ederken, % 83'ü AI kripto para biriminde blok zincirinin zorlayıcı kullanımını görüyor.

Bu nedenle, bu rakamlar ve toplam maliyetleri düşürürken operasyonların büyüme, kullanım ve verimliliğini göz önünde bulundurarak, verimli bir AI sistemi şüphesiz işlemlerin performansını anında hesaplayabilecektir. Buna ek olarak, gelişmiş akıllı pazarlama verimliliği ve daha düşük enerji tüketimi ile daha hızlı işlemler mümkündür. Yapısal kısıtlamalara ve belirsizliklere rağmen, bu ağların gücünde önemli bir azalma sağlayabilir.

Gizlilik

Günümüzde tüm diğer teknolojik ilerlemeler gibi, kripto para biriminin de gizlilik endişeleri var. Yapay zeka sadece güvenilir gizlilik geliştirmeleri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda müşteri verileriyle ilgili riski azaltmak için de çok işe yarar.

Bununla birlikte, birbirine bağlılığı ile güvenlik ve ölçeklenebilirlik konusunda bazı önemli sorunlar olabilir. Bunlar, daha fazla fayda sağlayarak el ele çalışan yeniliklerin dahil edilmesi ile kolayca ele alınabilir. Bu nedenle, kripto para birimlerinin yapay zeka ile kaynaşması, mahremiyetin her düzeyde tehlikeye atılmamasını sağlar ve en önemlisi ihlaller haberlere uymaz.

Enerji tasarrufu

Mükemmellikle yürütülmek için kripto para madenciliği gerçekçi olmayan miktarda kaynak ve enerji gerektirir. Bununla birlikte, yapay zekanın ve isminin dahil edilmesiyle, enerji ve kaynakların kolayca saklanabileceğini ve bir şeyler ters gittiğinde kullanılacak bir B planı olarak arka uçta tutulabileceğini kanıtladı.

Kripto para birimi, dijital çağın ürünüdür. Böyle bir finansal ortamın katı bir düzenleme gerektirdiği ölçüde, üçüncü taraf yazar, merkezi bankacılık sistemi ve herhangi bir devlet kuruluşunun ilgilenmesi enerjisini korur.

Dahası, madencilik donanımına yapılan yatırımları azalttığı için madencinin ceplerinden ağır bir ağırlık değiştirdi. Başarılı bir blockchain döngüsü oluşturmak için yazılım aracılığıyla başkalarıyla senkronize edilen tek bir bilgisayar sistemini kolayca kullanabilirsiniz.

Sonuç

Sonuçta, yapay zekanın hayatımızın hemen hemen her alanında yol açtığı yerlerde, kripto para biriminin de yeni ortaya çıkan teknolojileri başarıyla dahil ettiği bir yer olduğu söylenebilir. Bununla birlikte, AI, kripto para biriminin her dezavantajını örtmek için tek bir çözüm olarak hizmet edemez. İnsan zekasının yerini almak için bir sihir hareketi gibi de çalışamaz. Yapabileceği şey, kripto para birimini iyi bir şekilde dönüştürmekle ilişkili özelliklerin hızlı yürütülmesine gelişmiş kontrol ve kolaylık sağlamaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ