Yapay Zekaya Sahip Bir Blockchain Tabanlı Ağ Oluşturma

Yapay Zeka geliştiricisi SingularityNET , son zamanlarda Wiredtarafından "yılın en iyi teknoloji hype fikri" olarak geçiyor; yapay zeka araştırmalarını demokratikleştirmek ve insan odaklı merkezi olmayan, açık kaynaklı bir platformda ortaya çıkmasını kolaylaştırmak istiyor.

SingularityNET, yapay zeka yararlarının herhangi bir küçük güçlü kurum tarafından kontrol edilmemesi gerektiği konusunda inançla çalışır; ancak herkes tarafından paylaşılmalıdır. SingularityNET'in ana hedefi, teknolojinin insan standartlarına göre hayırsever olmasını sağlamak ve şebeke, faydalı oyuncuları teşvik etmek ve ödüllendirmek üzere tasarlanmıştır. Başlangıç, geliştiricilerin yapay zeka teknolojisinden kolayca para kazanmalarını sağlarken, yapay zeka hizmetleri keşfetmek ve koordine etmek için radikal bir şekilde geliştirebilen yapay zekalar için birlikte işlerlik standartları geliştiriyor.

SingularityNET, geleceğin yapay zeka gelişmelerinin her ikisinde de kritik bir arabulucu olduğu gibi kalabalığın sahip olduğu ücretsiz ve açık AI teknolojileri için bir merkez oluşturduğu gibi, burada da AI hizmetleri edinebilir veya paraya çevirebilir.

Blockchain tabanlı akıllı sözleşmeler SingularityNET işlemlerinin merkezinde yer alacak ve kullanıcılar, özel yapay zeka yığınları oluşturmak için birden fazla yapay zeka teknolojisini bir araya getirebilecekler. SingularityNET'in ilk uygulaması katılık içinde yazılan akıllı sözleşmelerle Ethereum'da oluşturulacaktır.

Vulpem'in kurucusu ve SingularityNET'in kurucularından olan Simone Giacomelli, Bitcoin Dergisine "yapay zeka şu anda çok parçalı ve dar eğitim görmüş durumda ." "Blockchain teknolojisi ve akıllı sözleşmeler, İnternet üzerindeki ekonomik işbirliğini eskisinden daha kolay hale getirmekte ve farklı yapay zekalar için teşvik mekanizmalarını bir olarak optimize edilecek şekilde hizalamaktadır. SingularityNET, yapay zekanın birlikte çalışması için bu işbirlikçi gücünden yararlanır. "

SingularityNET, yapay zeka araştırmacı Ben Goertzel'in ve robot tasarımcısı Hanson Robotics'in kurucusu David Hanson'un beyni . Hanson Robotics tarafından geliştirilen robot Sophia , son zamanlarda Suudi Arabistan'da vatandaşlığa kabul edildiğinde medyanın dikkatini çekti .

San Fransisco'daki son Ethereal Zirvesinde Goertzel, Sophia'yı yapay zekanın gücünü ve yapay zeka ve blok zincir teknolojisini bir araya getirerek, merkezileştirilmiş, açık kaynaklı, blok zincirle çalışan, aynı şekilde çalışan ve düşünülmüş bir AI ağı yaratma potansiyelini göstermeye teşvik etti. Düşünen bir beyin gibi.

Bu gelişmelerin faaliyete geçmesi durumunda blockchain teknolojisinin ve bitcoinin popülerleşmesi, bununla beraber fiyat artışı kaçınılmazdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ