Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Rusya’ya yönelik yaptırımlar söz konusu oldu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Rusya’ya yönelik yaptırımlar söz konusu oldu. Şimdi çoğu kişi bu yaptırımlar sonrasında kripto para birimlerinin bu yaptırımları aşmak için kullanılıp kullanılmayacağını merak ediyor. Kripto paralarda meydana gelen hareketliliği yaptırımlara bağlayanlar da var.

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin yaptırımlarla birlikte 44 bin doları görünce yaptırımların etkisiyle Bitcoin’in riskli varlık olduğu yönündeki algılar açık bir şekilde kırıldı.

Bitcoin’in jeopolitik belirsizlikler ve enflasyonist ortamla birlikte bir hediye aracı olduğu şeklinde vurgular da yapıldı. Tabi bu arada dolar sabiti koin olarak Tether’e Rusların ilgisinin artması da yaptırımlar sonrasında kripto paralara bir yönelimin olduğunu da gösteriyor.

Savaşa rağmen kripto paralarda bir hareketlilik görülse de yatırımcıların bu noktada dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor. Analistler gerek Avrupa Birliğinde gerekse de Amerika’da Rusya’ya yönelik olarak bir kripto para yaptırımının masada olduğuna dikkat çekiyorlar.

Bu yönde atılacak bir adımın elbette önemli etkileri olacak. Bu bağlamda rüzgarlar çok hızlı bir şekilde tersine dönebilir. Diğer taraftan Rus halkının elinde 200 milyar dolar kadar kripto para rezervi olduğu tahmin ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ